אירוע ביטחוני בירושלים: לוחמי מג"ב הבחינו באשה שצעדה לעברם באופן מחשיד. הם קראו לה לעצור, ומשלא נענתה - ירו בה ונטרלו אותה. היא פונתה במצב בינוני לבית החולים. בעקבות האירוע: שיבושים בתנועת הרכבת הקלה. בפנים: תיעוד מהזירה


בוידאו: תיעוד מהזירה. צילום: קבוצת 'מדברים תקשורת'

בהלה בתחנת הרכב הקלה ברחוב יקותיאל אדם (שכונת פסגת זאב) בירושלים: אשה ערביה התקרבה באופן חשוד ללוחמי מג"ב שהיו במקום ואלה קראו לה לעצור. היא לא נענתה לקריאתם ואלה ביצעו לעברה ירי ונטרלו אותה. היא פונתה במצב בינוני לבית החולים.

בתחילה דווח כי על גופה התגלה מטען, אך בהמשך התברר שמדובר בחשד שוא, וככל הנראה מדובר באשה הלוקה בנפשה.

‫"חשודה שהייתה בבית חנינא התחילה ללכת רגלית ליקותיאל אדם, כאשר כוח מגב ביקש ממנה לעצור לא נענתה לקריאותם . ‬ ‫המאבטחים ירו באוויר . ‬ ‫לאחר מכן כוח מגב ירו לעבר רגליה כרגע מנוטרלת.", נאמר בהודעת הרכבת הקלה.

עוד נמסר, כי בעקבות האירוע הרכבת הקלה פועלת כעת בין התחנות הר הרצל וגבעת המבתר בלבד.

מהמשטרה נמסר: "לפני זמן קצר הגיעה רגלית חשודה על פסי הרכבת מכיוון בית חנינא לכיוון פסגת זאב וזוהתה ע"י אזרחים ומאבטחים שהתריעו לכוח לוחמי מג"ב שהיו בסמוך, כשהיא לבושה באופן מלא בביגוד שחור ונפוח כולל פניה. השוטרים שחשדו באישה, קראו לעברה לעצור מספר פעמים.

לאחר שלא נענתה לקריאותיהם לעצור הם ביצוע נוהל מעצר חשוד שכלל ירי באויר. מאחר שהחשודה התעלמה מקריאותיהם והמשיכה הליכתה על פסי הרכבת לכיוון פסגת זאב, התחזק חשדם של הלוחמים כי נושאת על גופה מטען חבלה, בשלב זה ביצע אחד השוטרים ירי ממוקד לרגליה על מנת לנטרלה.

בבדיקת חבלן משטרה עלה כי החשודה לא נושאת על גופה נשק חם או קר. החשודה פונתה עם חבלות ברגלים לבית החולים. בשלב זה כלל כיווני החקירה נבדקים".