צילום: אתר הכנסת

צפו: ח"כ ישראל אייכלר קרא ל'סרבנות פרלמנטרית'

בעקבות ההשתלחות החמורה של חברי וחברות כנסת במנכ"ל הרבנות הראשית בוועדת הקליטה של הכנסת, קרא ח"כ ישראל אייכלר לסרבנות פרלמנטרית מצדם של נציגי הרבנות הראשית. "משתמשים בכם להסתה. מתנהגים אליכם כחיות ולא כבני אדם"

 • באו לשחק ואולי תזכו במארז מפנק של מוצרי תנובה עד הבית, אז למה אתם מחכים? >>

  תוכן מקודם

 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

 • 'דקות לפני השקיעה' כך נודע לליבי (25) שבעלה נהרג במירון

  תוכן מקודם

 • "הוא היה אבא אוהב וחם" היתומים ממאנים להנחם

  תוכן מקודם

בעקבות השתלחות חמורה של חברי כנסת ממנכ"ל הרבנות הראשית, קורא ח"כ ישראל אייכלר לגוף הרבני בעליון של המדינה "לשבור את הכלים".

בנואם שנשא אתמול במליאת הכנסת אמר אייכלר: "הנוהל בבניין הוא, שכשמגיעים נציגי הממשלה או השלטון המקומי, יושבי הראש לא נותנים להשתלח בהם מעבר למידה הביקורתית הראויה…היום היה דיון בוועדת הקליטה. לא השתתפתי שם בכוונה תחילה כי הוועדה הזו הפכה לבת תעמולה והסתה עבור הרפורמים והקונסרבטיביים, כל פעם בנושא אחר. הם לא מוותרים על וועדות אחרות. ובכל זאת, שמעתי היום כיצד השתלחו במנכ"ל הרבנות הראשית בצורה כל כך בוטה. החלטתי לקרוא לסרבנות פרלמנטרית".

כאן פנה אל נציגי הרבנות: "אני רוצה לקרוא לנציגי הרבנות הראשית: אל תשלחו נציגים לוועדת הקליטה של הכנסת. מה שהיה היום בכנסת זה לא היה דיון זה היה לינץ'. השתתפתי באין ספור וועדות, ראיתי שם את נציגי הממשלה ורשויות השלטון. נציגי משרד הביטחון, התחבורה, האוצר, הבריאות, ומה לא. תמיד יש לחברי הכנסת ביקורות נגד הפקידים. לאף אחד מהם לא העזו להתייחס באותה עזות וחוצפה, כמו שמתייחסים לנציגי הרבנות. אף יושב ראש וועדה לא היה מרשה להשתלח ככה במנכ"ל בתי המשפט. הוא בכלל לא מופיע בבניין.

בהמשך הביא דוגמאות מההסתה שהתנהלה הבוקר בוועדת הקליטה: "אחת מחברות הכנסת צעקה על מנכ"ל הרבנות הראשית "מי שמכם". בשאלה הזו טמונה הבעיה. אף חבר כנסת לא היה שואל שום פקיד שלטוני מי שמו. הרי זה בדיוק תפקידו. הוא פקיד ומייצג את השר והממשלה, הכנסת והעם. אף אחד לא ישאל אותו "מי שמכם". רק את ממנכ"ל הרבנות הראשית שואלים שאלה כזו. לא נתנו לו להשמיע את דברו".

ח"כ אייכלר הוסיף: "ברור היה שכל המטרה להשתמש ברבנות כמקפצה פוליטית וציבורית עבור גופים רפורמיים משומנים. לא רק שלטון הבג"צ עובד אצל אויבי היהדות אלא גם ועדת הקליטה. זו לא פעם ראשונה. מופיע האימים הללו חוזרים על עצמם מדי שבוע באחת מוועדות הכנסת כל אימת שעוסקים בנושאי דת ומדינה. ישנם ח"כים שנובחים כשהם רואים את נציגי היהדות בכנסת".

"לאור זאת, בלית ברירה, אני רואה חובה לקרוא לנציגי הרבנות הראשית: משתמשים בכם להסתה. מתנהגים אליכם כחיות ולא כבני אדם. חבל על הזמן שלכם, ועל הכבוד שלכם, שהוא כבוד התורה ההלכה והמסורת היהודית.

את דבריו סיים: "אם ישנה חובה על פי חוק לשלוח נציג לוועדה מסוימת, שלחו נציג זוטר, כמו שעושה משרד המשפטים למשל. אל תשכחו נציגים בדרגה גבוהה ומכובדת להתבזות בוועדות הכנסת המשפילות אתכם".

4 תגובות

חזק חזק הרב אייכלר!

רפורמים, הקב"ה יעניש אתכם במלוא החומרה! רשעים ארורים!

בטעות ראיתי את הראיון של אייכלר בעיתון ישראל היום, מה אני יגיד לכם, הוא הח"כ החרדי היחיד שנושא את ההשקפה שלנו בגאון, ולא מתקפל בפני שום עיתנאי שמושך בלשון לשמוע מילים יפות על ישראל והחברה הישראלית.
למה אתה הכי קיצוני מבין כל חברי מפלגתך? כי היהדות החרדית מתנהלת לפי קו ברור שאינו משתנה.
למה אתה מתנגד לגיוס? אני בעד בטחון אבל הצבא זה כור היתוך.
ומי שעז את הלימודים? גם אסור לו ללכת לצבא
וכו'
כל הכבוד לו

אשריי ישראל אייכלר שנילחם נגד שליטון הערב רב

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן