דובר צה"ל

מהרצועה לישראל דרך מצרים: חיל האוויר השמיד מנהרת טרור נוספת

דובר צה"ל מעדכן על תקיפה רחבה של מטרות טרור ברצועת עזה ונטרול מנהרת טרור התקפית במרחב מעבר כרם שלום בתגובה למטח פצצות המרגמה הבוקר. ליברמן: "חמאס והג'יהאד האיסלאמי כבר משלמים מחיר כבד והחשבון רק הוגש להם"

דובר צה"ל מוסר כי צה"ל תקף באמצעות מטוסי קרב וכלי טיס נוספים למעלה מ- 35 יעדי טרור בשבעה מתחמי טרור השייכים לארגוני הטרור חמאס והג'יהאד האיסלאמי הפלסטיני בשטח רצועת עזה. שישה מתחמים צבאיים נתקפו ובהם אתרי אחסון אמצעי לחימה, מטרות ימיות ומפקדות טרור.

במסגרת התקיפה נוטרלה מנהרת טרור התקפית של ארגון הטרור חמאס במרחב מעבר כרם שלום. מדובר במנהרת טרור שיוצאת מרצועת עזה, חודרת למצרים ומשם חוצה לשטח ישראל. המנהרה דו שימושית ומיועדת לצורכי טרור ולהעברת אמצעי לחימה לשטח מצרים. המנהרה אותרה בשלבי חפירה בסמיכות למעבר כרם שלום, בו עוברות סחורות רבות לתושבי הרצועה. זוהי המנהרה השנייה המנוטרלת באזור מעבר כרם שלום, והעשירית מאז אוקטובר האחרון.

התקיפות בוצעו בהמשך למטח פצצות המרגמה ששוגר על-ידי ארגון הג'יהאד האיסלאמי הפלסטיני לעבר יישובי עוטף עזה הבוקר, ולפי דובר צה"ל, "מדובר בפעולת טרור חמורה, מסוכנת ומתוזמנת כנגד אזרחים וילדים". בצה"ל האישמו כי "ארגון הג'יהאד האיסלאמי הפלסטיני הוא ארגון טרור מוכוון אידיאולוגיה ומימון איראניים ובשיגורים היום השתמש באמצעי לחימה מתוצרת איראן.

בתמונה: תוואי המנהרה שהושמדה היום

בתמונה: אלו המנהרות שסוכלו בחודשים האחרונים

דובר צה"ל הוסיף כי בחודשים האחרונים וביתר שאת בשבועות האחרונים פועל ארגון הטרור חמאס במטרה להפוך את מרחב הגדר לאזור טרור ולחימה. צה"ל לא יאפשר פגיעה בביטחון אזרחי ישראל או בריבונותה, וימשיך לפעול בנחישות כנגד טרור מכל סוג. בצה"ל רואים בחומרה את התקיפה הבוקר ורואים בארגון הטרור חמאס האחראי לכל המתרחש בעזה וממנה.

על פי הנחיות צה"ל, במרחב עוטף עזה יש להימצא בסמיכות למרחבים מוגנים, בהתאם לזמני המיגון. יש להישמע להנחיות פיקוד העורף שיתעדכנו ככל שיידרש. "צה"ל לא יאפשר פגיעה בביטחון אזרחי ישראל וימשיך לפעול בנחישות כנגד הטרור מעל ומתחת לקרקע. צה"ל ימשיך לבצע את משימתו להגן על אזרחי ישראל. צה"ל ערוך למגוון תרחישים", נמסר בהודעת דובר צה"ל.

שר הביטחון, אביגדור ליברמן מסר: "היום בצהריים תקפנו תשתיות טרור, כולל מנהרה נוספת, ברחבי עזה בצורה מאסיבית ועוצמתית. חמאס והג'יהאד האיסלאמי כבר משלמים מחיר כבד והחשבון רק הוגש להם. אין לנו שום כוונה לעבור לסדר היום או להכיל את האירוע".

מטח כבד מעזה: שלושה חיילים ושני אזרחים נפצעו באורח בינוני וקל

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *