תרגיל של הפיקוד האירופי של ארה״ב התקיים השבוע על אדמת גרמניה ופולין, ובו השתתפה פלוגת לוחמים מחטיבת הצנחנים שתרגלה עם חטיבת הצנחנים של הפיקוד האירופאי של צבא ארה״ב. במהלך התרגיל התבצעה צניחה מבצעית על אדמת פולין

תרגיל של הפיקוד האירופי של ארה״ב התקיים השבוע על אדמת גרמניה ופולין, ובו השתתפה פלוגת לוחמים מחטיבת הצנחנים שתרגלה עם חטיבת הצנחנים של הפיקוד האירופאי של צבא ארה״ב.

במהלך התרגיל התבצעה צניחה מבצעית של לוחמי הצנחנים על אדמת פולין ותרגול הכולל הסקות ולוחמה במתארים מגוונים. זו הפעם הראשונה שצה״ל לוקח חלק בתרגיל בינלאומי של הפיקוד האירופאי של ארה״ב בחו״ל.

״בשבועיים האחרונים התאמנו לוחמי הצנחנים של צה״ל עם לוחמים מצבא ארה״ב לצד לוחמים מצבאות איטליה, בריטניה, ספרד ומספר מדינות נוספות. בשיאו של התרגיל, צנחנו על אדמת פולין ותרגלנו משימות מבצעיות מגוונות", מספר מפקד כוח הצנחנים בתרגיל ומפקד עורב צנחנים, רס"ן אמיר פורי.

"התרגשתי במיוחד לצנוח על אדמת פולין ולתרגל ביחד עם עמיתיי מצבא ארה״ב בשנת ה-70 למדינת ישראל, תרגיל הממחיש את חוזק שיתוף הפעולה בין צה״ל לבין צבא ארצות הברית. עבורי זו גאווה גדולה לעמוד בראש לוחמי הצנחנים שמייצגים את צה״ל ואת ישראל בתרגיל זה", מסכם רס"ן פורי. "האימון היה מאתגר ואפקטיבי עבור המפקדים והלוחמים, ובמהלכו התבצעה למידה מבצעית משמעותית״.