אלפי נערי מדרשיות מכל הארץ בערב חיזוק מיוחד באצטדיון היכל הטוטו בחולון לציון עשור שנים למדרשיות אל המעיין • הגיעו לחזק: הראש"ל הגר״י יוסף, הגאון הרב יגאל כהן והשר אריה דרעי • צפו בנאומו של דרעי ובשירה המרגשת במקום

אלפים רבים של נערי מדרשיות מתחזקים הגיעו אתמול לכנס חיזוק מיוחד, שהתקיים באצטדיון היכל הטוטו בחולון. את הכנס ארגנה תנועת ׳אל המעיין׳ בראשות המנכ״ל משה אילוז לרגל ציון עשור שנים לייסוד מדרשיות אל המעיין.

אלפי הנערים הגיעו באוטובוסים מאורגנים מכל רחבי הארץ, והאזינו לדרשות חיזוק מאת הראש"ל הגר״י יוסף שליט״א והגאון מזכה הרבים הרב יגאל כהן שליט״א, וכן נהנו מתכנית אמנותית של זמרים מובילים , יניב בן משיח, מאור אדרי ואבי לנקרי. עוד השתתפו באירוע יו"ר ש"ס ושר הפנים הרב אריה דרעי, סגן השר משולם נהרי אשר נקרא בפי מועדוניות הנוער "אבי המדרשות" בשל היותו בין מייסדיהן, וכן מנכ"ל רשת החינוך בני יוסף הרב חיים ביטון.

יו״ר ש״ס השר אריה דרעי שיזם את הכינוס, התרגש מאד לנוכח אלפי הנערים המתחזקים, אשר רבים מהם באים מבתים שאינם שומרי תו"מ כלל ובאים בכל יום למדרשיות אל המעיין כדי ללמוד תורה ויהדות. בעמדו על הבמה, החל השר דרעי לשיר עם הנערים ״וטהר ליבנו לעבדך באמת״ ונענה בשירה סוחפת ומרוממת.

השר דרעי העלה את דמותו של האב המייסד של תנועת אל המעיין, הלא הוא מרן רבנו עובדיה יוסף זצוק״ל אשר ילדי הקירוב היה לנגד עיניו תמיד. "כל גדולי ישראל היו צמאים לשמוע את השיעורים שלו בהלכה, ממה היה מתרגש? היה אומר לי, ראית היום הערב, כשהיינו בנתניה, או בקריית שמונה, או בדימונה, או באילת, כשעשיתי קבלת עול מלכות שמים ראית את הנערים עם הקוקו והעגילים כיצד הם שמים את היד על הראש וצועקים 'שמע ישראל' בהתלהבות, היה מתייפח בבכי ואומר: אשריי שזכיתי לכך!

"ומרן היה אומר לי, אתה תראה שמהניצוץ הזה של הנערים תצא אש גדולה, וברוך ה׳ מהנערים הללו יצאו תלמידי חכמים גדולים. כל הרבנים והמחנכים שלכם היום הם אותם נערים שלפני 30 שנה!״ אמר השר דרעי לתלמידים.

הראש"ל הגר״י יוסף שליט״א התקבל בשירה אדירה באירוע. בנאומו לפני התלמידים אמר: ״שהקב״ה ביקש ערבים במעמד הר סיני – הוא בחר בילדים, בכם. כי אתם העתיד של עם ישראל. הדרך להינצל מיצר הרע זה רק להרבות בעסק התורה״.

הפתעה מרגשת נרשמה כאשר הרב יגאל כהן המצוי עדיין בימי השבעה על פטירת אביו ז״ל קיבל היתר הלכתי והגיע עם בגדיו הקרועים במיוחד לחזק את הנערים. במשך שעה ארוכה נשא הרב כהן דברים מרגשים שיצאו מהלב, על דרכי ההתמודדות בדור רדוף הנסיונות הזה כשאלפי הנערים שתו בצמא את דבריו.

מנכ״ל אל המעיין הרב משה אילוז סיכם את האירוע ואמר: "האירוע הזה היה גורם נחת רוח גדולה למרן זיע"א. בסיורים שאני עורך במועדוניות אני שומע ורואה את ההתקדמויות והקבלות שכל נער מקבל על עצמו ואת התוצרת בסוף השנה בכניסתם לישיבות הקדושות. ואז אני מקנא בקנאה של קדושה בזכויות הרבות של יו"ר התנועה רבי אריה, אשר מסייע ומייעץ לנו רבות להצלחת המדרשיות". הרב אילוז הודה באופן אישי למנהל הפרויקט הרב עופר כהן, שעמל רבות להצלחת האירוע, כמו גם למנהלי האזורים של אל המעיין, לרכזי הערים וחונכי המדרשיות.