"זה לא אותו חוק. יאיר באמת. אתה יודע, אני יודע וכולם יודעים, שאין בחוק הזה שוויון בנטל, ולא היה בחוק שלכם שוויון בנטל" אומר יו"ר המחנ"צ ומציג את ההבדלים הברורים בין החוקים. וגם: המתקפה של לפיד על המחנ"צ וההתבטאויות שהוא שכח מהעבר

הקרב על חוק הגיוס ממשיך לקרוע את מחנה השמאל-מרכז: יו"ר המחנ"צ, אבי גבאי, מפרסם הבוקר סרטון ובו מסרים תקיפים נגד התנהלותו של יו"ר 'יש עתיד' בענין. בין היתר הוא מוכיח כי כל אמירותיו של לפיד בעד החוק – שקריות.

"קרה ללפיד משהו, זה לא אותו חוק. יאיר באמת. אתה יודע, אני יודע וכולם יודעים, שאין בחוק הזה שוויון בנטל, ולא היה בחוק שלכם שוויון בנטל", אומר גבאי.

"אני קורא לכם חבריי ביש עתיד, ברית עם ליברמן? לשם אתם לוקחים את הקולות של המחנה שלנו? אל תהיו בלון החמצן של ממשלת נתניהו-ליברמן. תצביעו נגד החוק שלא נותן לחיילים שלנו את מה שמגיע להם. נגד חוק שקובע שמי שמשרת שלוש שנים ומסכן את חייו יום-יום זכאי לתנאים כמו מי שלא משרת".

מעגל הקסמים: מדוע תומך לפיד בחוק הגיוס ומציל את נתניהו?


מוקדם יותר היום, אולי בניסיון להסיט את האש, יצא יאיר לפיד בחריפות נגד המחנ"צ בעקבות השתתפות חלק מחברי המפלגה בכנס שמארגנים בכנסת ארגוני שמאל קיצוניים. "המחנ״צ איבדו את זה. חברו למשותפת והזמינו מחר לכנסת את ״שוברים שתיקה״, ״בצלם״ וכל תומכי ה-BDS לכנס ״ילדים תחת כיבוש״. מתנה לאוייבי ישראל", צייץ לפיד בחשבון הטוויטר שלו.

בשמאל לא נותרו חייבים ועימתו את לפיד עם התבטאויותיו מהעבר. "לפיד 2006: "מתבייש בנו, במעשינו, במקומות אליהם הגענו.. יהודים אינם יכולים להתנהג ככה.. אם אתה הורג מספיק ילדים, מספיק פעמים, זה מה שהפכת להיות: הורג ילדים.. אני מתבייש בפני עצמי, בפני מה שרציתי להיות, בפני מה שהייתי פעם." לפיד 2018: "המחנ״צ איבדו את זה. חברו למשותפת והזמינו מחר לכנסת את ״שוברים שתיקה״, ״בצלם״ וכל תומכי ה-BDS לכנס ״ילדים תחת כיבוש״. מתנה לאוייבי ישראל"" כתבה ח"כ מיכל רוזין.

"לפיד של 2018, ניכר שאיבדת את הבושה, אתה מוזמן להגיע מחר לכנס שלי ושל ח"כ איימן עודה, ח"כ דב חנין וח"כ קסניה סבטלובה על ההשלכות ההרסניות של הכיבוש על חיים של ילדים ונוער ולהיזכר במוסר היהודי ששכחת", כך רוזין.