צילומים: דובר צה"ל ודוד לף - מדברים תקשורת

על רקע נסיעת נתניהו: המל"ט הופל רק אחרי 15 דקות ובתיאום עם רוסיה • צפו

דובר צה"ל אומר כי המל"ט חדר יותר מתשעה ק"מ לשטח ישראל, לפני שהופל, מעל הכינרת. צפו בתיעוד היירוט. מסוקי קרב של חיל האוויר חגים מעל הכינרת והחופים בכדי למצוא את שרידי המל"ט

דובר צה"ל תא"ל רונן מנליס שוחח אחר הצהריים עם הכתבים הצבאים והסביר כי בצה"ל עקבו במשך 15 דקות אחרי כלי הטיס הבלתי מאויש שחדר מסוריה, ועשו בדיקות, על רקע ביקור ראש הממשלה בנימין נתניהו ברוסיה. המל"ט חדר יותר מתשעה ק"מ לשטח ישראל, לפני שהופל, מעל הכינרת, על ידי טיל פטריוט ששוגר מהסוללה המוצבת באזור צפת.
 
מנליס הוסיף כי כי המל"ט זוהה לפני שהגיע לאזור החיץ, השטח המפורז בין ישראל לסוריה: "זיהינו בסביבות 15:20 כלי טיס בלתי מאויש שטס לכיוון אזור החיץ ועקבנו אחריו. הוא זוהה לפני שחצה לאזור החיץ. ביצענו שורת פעולות למניעת חיכוך ופעולות הגנתיות כולל הקפצת ארבעה מטוסי קרב ושני מסוקי קרב והכנת סוללת הפטריוט. כשהבנו שיש תנאים אופטימליים לביצוע הפעולה יירטנו את כלי הטיס באמצעות טיל אחד של פטריוט".

תא"ל מנליס ציין כי מדובר ב"כלי טיס בלתי מאויש סורי למטרות איסוף שככל הנראה לא היה חמוש. אנו לא יודעים להגיד אם מדובר במשימה מכוונת או שהוא התברבר בדרכו. עקבנו אחריו ו'אחזנו' בו במשך 15 דקות לפני שיורט. הוא יורט 9.6 ק"מ בתוך שטח ישראל".
 

צפו: נתניהו מתעדכן ברוסיה על המתיחות בצפון

דובר צה"ל אמר כי "ביצענו שורת בדיקות לפני שיורט והוא יורט רק כשהיו תנאים אופטימליים לכך. כלי הטיס ביצע משימה במרחב הגולן, כולל אצל שכנינו, לפני שחדר לשטח ישראל. רצינו להבין לאיזה מדינה הוא שייך, גם על רקע הביקור בשעות האלה. ניתן להעריך שזו לא פעולה מבצעית מכוונת נגד ישראל. היה ניתן ליירטו בכל שלביו. עקבנו אחריו גם כשעבר בירדן". הוא הבהיר כי האירוע תואם עם רוסיה, שם כאמור שוהה נתניהו.

שרידי המל"ט נפלו בקיבוץ האון שבעמק הירדן, וכוחות הביטחון מצאו חלקים מהם. כוחות משטרה גדולים, ובהם חבלנים, הגיעו למקום והחלו לאסוף את השאריות. מסוקי קרב של חיל האוויר חגים מעל הכינרת והחופים במקביל. כוחות הביטחון הינחו תושבים שמצאו שרידי יירוט לסמן אותם ולא להתקרב, ובמשטרה ביקשו "מכל כלי השיט הנמצאים באגם הכנרת לצאת מהמים בשל פעילות מבצעית".
 
החיפושים אחרי שרידי המל"ט בכנרת | דוד לף – מדברים תקשורת

4 תגובות

מגניב

ה' ישמור על כאלה שעדיין חושבים שכוחנו בידינו
אם יירוט כטב"מ פשוט מעל שמי המדינה
צריך אישור מאמא רוסיה

איפה מ"מ ראש הממשלה ? כנראה חטף פיק ברכיים

על כל רחפן
שעולה 50$ שורפים טיל של 1000000$

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *