ראש הממשלה בנימין נתניהו ונשיא רוסיה ולדימיר פוטין נועדים כעת בקרמלין במוסקבה. נתניהו התייחס לכלי הטייס שחדר לישראל מסוריה והופל בצהריים באזור הכנרת "מצפים שסוריה תשמור בקפדנות על הסכמי ההפרדה"

ראש הממשלה בנימין נתניהו ונשיא רוסיה ולדימיר פוטין נועדים כעת בקרמלין במוסקבה. בפתח הפגישה אמר נתניהו לפוטין כי "ביקור כזה זו הזדמנות בינינו לפעול במשותף לנסות לייצב את המצב באזורנו ולהגביר את הביטחון ולהגביר את היציבות. ברור שהמוקד שלנו זה על סוריה ועל איראן. דעתנו ידועה שאיראן צריכה לעזוב את סוריה, זה לא דבר חדש עבורך".

נתניהו התייחס לכלי הטייס שחדר לישראל סוריה והופל בצהריים בשמי ישראל "לפני כמה שעות כלי טיס סורי חדר לשטח האווירי של ישראל. אנחנו יירטנו אותו ואנחנו נמשיך לפעול בתקיפות נגד כל זליגה וכל חדירה לשטחה האווירי או הקרקעי של ישראל. אנחנו מצפים שכולם יכבדו את הריבונות הזאת ושסוריה תשמור בקפדנות על הסכמי ההפרדה".

נתניהו הוסיף כי "שיתוף הפעולה בינינו הוא מרכיב מרכזי במניעת התלקחות והידרדרות של מצבים כאלה ואחרים, ולכן אני רוצה להודות לך על האפשרות לשוחח בעניינים אלה וכמובן בכל עניין אחר. באמת תודה רבה".

צילום: קובי גדעון, לע"מ

פוטין, מצדו אמר לראש הממשלה כי רוסיה מכירה את עמדתה של ישראל, וציין כי היחסים הכלכליים והביטחוניים בין שתי המדינות מתפתחים בכיוון חיובי.

בתדרוך לעיתונאים לאחר הפגישה אמר נתניהו כי "שימור חופש הפעולה של ישראל והבטחתו זה הישג מתמשך של ישראל. אנחנו פועלים במקום מאוד צפוף ולא רק שלא מתנגשים עם הרוסים, אלא מתאמים בין הצבאות". הוא הוסיף: "אנחנו רואים איראנים ואת חיזבאללה ואנחנו פועלים נגדם".

לדברי נתניהו, "פגישה בהלסינקי בין פוטין לטראמפ צפויה לעסוק בהסדר המתגבש בסוריה, אך אינו יודע אם הסכם כזה ייחתם במפגש". גורמים בישראל אומרו כי רוסיה פועלת להוצאת כוחות איראניים בקרבת הגבול עם ישראל. לפי הגורמים, "יש אינטרסים הן לישראל והן לרוסיה בהתפתחויות השונות בסוריה – ויש ניסיון למצוא את המכנה המשותף בין המדינות".

צפו: נתניהו מתעדכן ברוסיה על המתיחות בצפון

על רקע נסיעת נתניהו: המל"ט הופל רק אחרי 15 דקות ובתיאום עם רוסיה • צפו


https://www.jdn.co.il/breakingnews/1