צילום: דובר צה"ל

מפקד פיקוד הדרום: "חמאס ישלם מחיר הולך וגובר, גם על השריפות" • צפו

מפקד פיקוד הדרום, אלוף הרצי הלוי, אמר היום כי "פיתחנו כאן כל מיני דברים כדי להרחיב את המענה שלנו". קצין בכיר בחיל האוויר: "פגענו במגוון רחב של מטרות, מתוך ארסנל המטרות שיש לנו ומודיעין מדויק. אנחנו ערוכים גם מבחינה קרקעית"


צפו: דברי מפקד פיקוד הדרום, אלוף הרצי הלוי | צילום: דובר צה"ל

מפקד פיקוד הדרום, אלוף הרצי הלוי, נפגש היום (ראשון) עם מפקדי תה"ל באוגדת עזה, זאת במסגרת תרגיל ״עוצבת הפלדה״ המתרגל את הלחימה ברצועת עזה ואמר כי "כמות הערכות המצב שעשינו בחודש האחרון, הכלים, המטרות שבנינו, יכולות האש, יכולות המודיעין, החשיבה איך מתמודדים עם טרור השרפות. פיתחנו כאן כל מיני דברים כדי להרחיב את המענה שלנו. ייצרנו שק של כלים ואמרנו שאנחנו מתחילים לייצר מצב שבו חמאס ישלם מחיר הולך וגובר גם על השריפות".

קצין בכיר בחיל אוויר מספר כי "פגענו במגוון רחב של מטרות מפתיעות, מתוך ארסנל המטרות האיכותיות שיש לנו ומודיעין מדויק. אנחנו ערוכים גם מבחינה קרקעית. יש תרגיל אוגדתי שמתכונן ללחימה בעזה. מבחינתנו הכל מוכן", ציין הגורם. "אם הצד השני סגר את האירוע, ומבחינתנו יהיה שקט, נעצור כאן. ואם לא יהיה שקט, אנחנו ערוכים לכל מצב של הסלמה".

"במסגרת האירועים, עבדנו בתיאום עם פיקוד הדרום, שהכיל בראש ובראשונה את ההיכרות והתכלול של המטרות", הסביר הקצין. "תפקידנו, הוא לתכנן אותן בצורה מדויקת עבור הטייסים. כך זה נהפך לתוכנית משותפת שתביא להישג הנדרש".

לדבריו, חשוב לטפל בעקביות בכל מטרה ומטרה: "כל המטרות שאנחנו מכירים הן מטרות שהתכוננו אליהן מראש, ולפי המצב אנחנו יודעים לעשות את החיבור הנכון בינהן כדי להביא את ההישג הנדרש. כבר מספר פעמים, רק במערכה הזאת, תפסנו וסגרנו מעגל גם עם המשגרים וגם עם המטרות של פיקוד דרום ואוגדת עזה. זה נהיה מאתגר, אבל אנחנו מוצאים מה לקחת הלאה כדי לסגור מעגל בצורה טובה".

"בין המטרות שנתקפו ביממה האחרונה, נתקפו מגוון רחב של יעדים אסטרטגיים של ארגון הטרור חמאס", מדגיש הקצין הבכיר. "כאלה, שפוגעות בהתעצמותו ובדרג הצבאי שלו, כמו מחנות צבאיים ומשרדי מפקדים. תקפנו בעזרת עשרות מטוסים והמון חימושים, אך כמובן שאנחנו עושים את המרב כדי לא לפגוע בבלתי מעורבים".

"חיל האוויר היה פה במלוא עוצמתו, והגענו לרמה מאוד גבוהה בכל המטרות האיכותיות, מה שמייצר גם את ההישג הנדרש וגם את הדיוק", מתרשם הגורם. "אנחנו היינו ערוכים מאוד, עבדנו פה יותר מ-24 שעות באווירה מאוד מקצועית עם תאים ששולטים על הכל ביום ובלילה. היו לנו הרבה אתגרים בדרך לבצע את המשימה הזאת בצורה הכי מדוייקת, אבל אנחנו עוד ערוכים קדימה עם הרבה מטרות מדויקות ואיכותיות".

הקבינט המדיני-ביטחוני הנחה היום (ראשון) את מערכת הביטחון וצה"ל להמשיך במדיניות התגובה שהחלה ביממה האחרונה כלפי כל סוג של תקיפה מרצועת עזה. על פי ההנחייה, תהיה תגובה צבאית זהה לכל מקרה של תקיפה באמצעות רקטה, שיגור עפיפון או בלון תבערה והיא תכלול תקיפה ישירה של המשגרים, ולא בסמוך אליהם. עם זאת, הוחלט שלא לתקוף ישירות במקרה שהמשגרים זוהו כילדים.

במקביל, בהתאם להערכת המצב, תגבר צה"ל את סוללות כיפת ברזל במרחב גוש דן והדרום. כמו כן, התבצע גיוס מילואים נקודתי לתגבור מערך ההגנה האווירית.

הקבינט הנחה להגיב לכל עפיפון תבערה; כיפת ברזל נפרסה בגוש דן

10 תגובות

כנראה שתחושת ה"כוחי ועוצם ידי" הינה תחושה כ"כ ממכרת, שאפילו אחרי שחוטפים כזו מהלומה של 170 טילים לעבר הדרום ו-4 פצועים, בכל זאת נורא קשה להשתחרר ממנה

בלה בלה בלה כרגיל

הרבה הרבה מילים חכמות
לכו הביתה

בלה בלה בלה בלה .. לא נמאס לכם מהשקרים שאתם מרעיפים עלינו . לא חבל על המאמץ שלכם ליצור אוירה של ביטחון . כשאין לנו כבר מושג מהוא בטחון ..אתם לא מתביישים קצת מהעורבא פרחא .. איזה שילוב של שקרים מי מדריך אתכם בשקרים עלובים .. קודם תטפלו בישןבים של עוטף עזה שהם יותר אמיתיים ואמיצים מיכם ..תנו להם פיצוי כפי שהבטחתם . ואחר כך תבלבלו לנו את שכל בלוקשים שלכם .. בושה וחרפה

מעשה שהיה בגננת שהיו ילדי הגן משתובבים ועולים על עצביה, עד שהיתה צווחת כברווזה לא תקבלו במבה, והיו ממשיכים הילדים בתעלוליהם ובכל זאת קיבלו במבה, והיתה צורחת אני אכה אתכם ללא רחם ואתן לכם מכות הגונות, והיו הזאטוטים לועגים וצוחקים עליה ביודעם ומכירם את כוחה הגדול באיומים בלבד….

היתה כתבה שנמחקה מהאתר
מדוע

הצבא החכם והעוצמתי עם המטוסים והנשק המתקדם בעולם ותקציב של 60 מיליארד לא יודע להתמודד עם כמה עפיפונים עשויים מקרשים ובד… נו באמת קצת צניעות לא תזיק לכם, זה מזכיר את הסיפור עם השרברב הרברב…

כנראה שכבר נגמר להם ההגדרות וצריך לייצר משהו חדש, משהו ייחודי שאף קשקשן אחר לא בירבר במילותיו הנבובות…
"חמאס ישלם מחיר הולך וגובר, גם על השריפות"… חה חה חה
מי הולך? מי גובר? – הכל התרברבות במילים מהשרברבות…
שלחו מטוסי קרב להפציץ ליד משגרי עפיפונים
ובינתיים תושבי עוטף עזה משלמים מחיר הולך וגובר.
-= הכל דיבורים =-

אנחנו אנחנו ושוב פעם אנחנו

כך גם אמרו ה"רואי שחורות" על כל סוגי הטרור שהיו
שהנה קץ העולם היגיע והשמיים נופלים אוטוטו
כך על פיגוע האוטובוסים
כך על חטיפות המטוסים
כך על חטיפות החיילים
כך על ה"טיפטופי" הקאסמים
וכך על המנהרות
אבל הקב"ה ברוב רחמיו וחסדיו
נתן לבני ישראל עמו "שכל טוב" ובעז"ה עם כל הנ"ל הסדרנו יפה מאוד (אע"פ שלקח קצת זמן, בשביל תכנון או חישוב מסלול מחדש)
לכן היה מוזר לי ההתמהמהות בנושא העפיפונים אך כרגיל עם ישראל לא מגיב מיד מהבטן כמו דודנו הערבוטשים אלא מגיב כשיש לו ביד משהו מחוץ לקופסה
ועל זה תודתנו העמוקה להקב"ה
ועם ישראל חיזקו ונתחזקה בתורה הק' כי רק היא חכמתכם ובינתכם לעיני העמים!

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *