המועמד של ליברמן באשדוד פרסם סרטון בו הוא שואל האם התושבים רוצים לקחת את העיר לכיוון של "האפלה", כלומר עיר שיש בה חרדים. גורם ביהדות התורה: לא ייתכן שמועמדו של ליברמן ינהל קמפיין הסתה ואנחנו נתמוך במועמדו בעיר ירושלים - משה ליאון

שמעון כצנלסון, המתמודד לראשות עיריית אשדוד בבחירות המתקרבות כמועמד מפלגת ישראל ביתנו, פרסם סרטון תחת הכותרת "עיר ללא כפיה – העיר אשדוד בשביל התושבים" בו הוא קורא לתושבי העיר החילונים, להצביע עבורו כדי למנוע מאשדוד "להפוך לבני ברק", כלשונו.

"האם אנו הולכים לכיוון האפלה, אם אנחנו הולכים לכיוון של חרדיזציה; אם אנחנו הולכים לכיוון של בני ברק, או שאנחנו משנים את זה והולכים לעיר פתוחה; עיר שכולם רוצים לחיות בה; עיר של צעירים; עיר שאנחנו רוצים להיות גאים בה. זה מה שאני מציע שכל אחד מכם יבחר ב-30 באוקטובר".

בשבוע שעבר העניק כצנלסון ראיון למקומון 'כאן דרום' והתייחס לשאלה האם במקרה וייבחר לתפקיד, יצרף את החרדים לקואליציה. "קודם אעשה קואליציה עם שותפיי הטבעיים שיאמצו את קווי היסוד שלי. החרדים צריכים להבין שאלה הקווים, ואם הם יהיו מוכנים לאמץ אותם – בבקשה, ואם לא – אז הם יישבו באופוזיציה". אם לא ייבחר לראשות העיר, הבהיר כי לא יישב בקואליציה עם החרדים. "לא אהיה בקואליציה של כפייה חרדית בעיר אשדוד".

הסרטון המקומם של כצלנסון, עשוי להשפיע לא רק על מערכת הבחירות בעיר אשדוד, כי אם על הנעשה בעיר ירושלים, שם מתמודד לראשות העיר משה ליאון, מי שנתמך בבחירות הקודמות בצורה רשמית על ידי השר אביגדור ליברמן, והפעם מתמודד אומנם עצמאית, אך רבים במערכת הפוליטית סבורים כי הוא מתמודד במסגרת דיל בין השרים ליברמן ואריה דרעי.

ח"כ ביהדות התורה אמר היום לJDN: "לא ייתכן שמועמד אחד של ליברמן ירשה לעצמו להסית נגד הציבור החרדי, ואנחנו נתמוך במועמד אחר של ליברמן לראשות העיר. במקרה ויוסי דייטש לא יתמודד לראשות העיר ירושלים, אמליץ לחברי שלא לתמוך שוב במועמדותו של ליאון".

יצוין כי בעקבות הקמפיין שניהל ליברמן נגד החרדים באשדוד, שהגיע לשיאו כאשר התייצב תוך חילול קדושת השבת באחד העסקים בעיר, שם רכש אוכל לא כשר, הודיע השר דרעי כי הוא מנתק את יחסיו עם ליברמן, אך כעבור תקופה שבו השניים לשוחח, כאשר מי שתיווך ביניהם – הוא משה ליאון.