צפו: שר הביטחון נפגש עם חברי פורום המטכ"ל ושרטט את קווי המדיניות הישראליות בדרום ובצפון • השר בנט מסביר מדוע על ישראל להימנע ממערכה מול חמאס כעת: "איראן מעוניינת לסבך אותנו בשתי חזיתות בו זמנית. צריך לטפל בראש הנחש"

בוקר שקט עבר על תושבי עוטף עזה והאזור, כאשר הפסקת האש עליה הוחלט בליל שבת ממשיכה להישמר למעט תקרית בודדת אתמול.

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, נפגש הבוקר עם חברי פורום המטה הכללי של צה"ל, לדיון שעסק במצב הביטחוני בדרום ובצפון. שר הביטחון אמר לחברי המטכ"ל: "בנושא רצועת עזה, אנו חייבים לשאול את עצמנו ארבע שאלות בסיסיות: האם מדינת ישראל מעוניינת במלחמה נגד חמאס ברצועת עזה? התשובה היא לא. האם אנחנו מורתעים ממערכה ברצועת עזה? גם כאן התשובה היא לא. ‏האם אנחנו מוכנים להשלים עם מציאות של שריפות, עפיפונים וחיכוך על הגדר? לא. והשאלה האחרונה, ‏האם עשינו הכל כדי למנוע מלחמה ברצועת עזה? התשובה היא כן. לכן, בכל מה שיקרה מעכשיו ואילך ברצועת עזה, האחריות היא על הנהגת החמאס בלבד".

בצל הדיווחים על תקיפה נוספת בסוריה אמר שר הביטחון על המצב בצפון: "יש לנו מדיניות ברורה ואין שום כוונה לשנות אותה".

"מצוקה איראנית בסוריה, מפעילה את הג'יהאד האסלאמי בעזה"


שר החינוך, נפתלי בנט, הסביר הבוקר בכניסה לישיבת הממשלה את האינטרס הישראלי להימנע בבמערכה ברצועת עזה בעת הזאת. "אירועי הטרור בצפון הארץ ובדרומה מונהגים על ידי ראש הנחש שיושב בטהרן. האיראנים מעוניינים לסבך אותנו בשתי חזיתות בו זמנית", אמר בנט.

הוא הוסיף: "אנחנו צריכים להגביר את הלחץ על איראן בסוריה ובמקביל להימנע ככל האפשר מפעולה קרקעית בעזה".

לדבריו, "פעולה בעזה צריכה להתבצע רק כשכלו כל הקיצין, וכשמיצינו את כל האפשרויות. למיטב שיפוטי, אנחנו עוד רחוקים משם. אפשר למנוע את הטרור גם ללא כניסה קרקעית לעזה. עד אז, יש מנעד רחב של אפשרויות צבאיות, כלכליות, אזרחיות ואחרות".

"ראש התמנון" • בנט: לגבות מאיראן מחיר שהיא לא תוכל לעמוד בו

רפיסות? גלנט משוכנע: לא צריך להיגרר אחרי הפרובוקציות של חמאס