"ישועת ה' כהרף עין": רובשקין בירך את דייטש • צפו

האסיר היהודי המפורסם שהשתחרר באופן פלאי פגש את המועמד לראשות עיריית ירושלים יוסי דייטש בכינוס חיזוק לבנות. "אני שמח לראות אותך", אמר רובשקיו למועמד החרדי, שהתייחס בנאומו ל"פרק בהלכות אמונה" שלמד מרובשקין

הרב שלום מרדכי רובשקין, האסיר המשוחרר היהודי המפורסם בעולם, שיצא לראשונה את גבולות ארה"ב, פגש בסגן ראש עיריית ירושלים יוסי דייטש, שמתמודד בימים אלו על ראשות העיר. המועמד החרדי זכה לחיזוק, "ישועת השם כהרף עין".

דייטש ורובשקין נפגשו בכנס חיזוק לבחורות רווקות של ארגון 'עדי עד', לשם הגיע המועמד החרדי מלווה ביעקב הלפרין, יו"ר סיעת יהדות התורה בבירה. בכינוס נאם את המשא המרכזי רובשקין, שחיזק את הבנות בסיפורו.

דייטש, שהגיע לנאום אף הוא באירוע יחד, התברך מהאסיר, שכל העולם החרדי חגג לא מזמן את שחרורו: "אני שמח לראות אותך", אמר רובשקיו למועמד החרדי. "שמחתי לשמוע על התקופה שאתה נמצא בה. שהשם יעזור שתצליח בכל מעשיך ותראה את ישועת השם כהרף עין".

דייטש מצידו התייחס בנאומו ל"פרק בהלכות אמונה" שלמד מרובשקין. "כשכל עם ישראל קם באותו בוקר, שבו התבשרנו על השחרור של הרב רובשקין. מה כל אחד חשב? יש אמרה באידיש -'א מענטש טראכט, א גאט לאכט'. האדם חושב ואלוקים צוחק. האדם לפעמים יושב וחושב, מתכנן לעצמו – אני אעשה כך, הישועה תגיע לי מכאן. בסופו של דבר הוא רואה שהישועה מגיעה ממקום אחר", אמר דייטש.

כזכור, לפני כעשור נגזרו על רובשקין 27 שנות מאסר, בשל עבירות כלכליות. למרות שנטען כי העונש חמור ביותר ביחס לעבירות, סירב ביהמ"ש ולאחר מכן הנשיא ברק אובמה לחנון את רובשקין.

רובשקין לא נשבר והפך לסמל לאמונה עיקשת. לפני כשמונה חודשים שוחרר ממאסרו במפתיע, בעקבות חנינה עליה חתם הנשיא דונלד טראמפ. השבוע הוחזר לו דרכונו והוא הורשה לצאת לראשונה את גבולןת ארה"ב, כאשר הייעד הראשוני שלו הוא ירושלים.

8 חודשים אחרי: רובשקין הורשה לבקר בישראל • צפו

במליאת הכנסת: אייכלר הודה לפנס על שחרור רובשקין • צפו

כחתן ביום שמחת ליבו: רובשקין בירך 'הגומל', החסידים זרקו סוכריות

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן