טקס פתיחת שנת הלימודים בבית הספר בישוב תקוע בגוש עציון הופר ע"י אזעקה שהופעלה בעקבות ניסיון פיגוע בחניון סמוך לישוב. הוא נוטרל ע"י אזרחים שהיו במקום ונעצר ע"י כוחות צה"ל • בפנים: השר יריב לוין ששהה בישוב מתאר את ההתרחשות


(בוידאו: השר יריב לוין מספר על ההתרחשות ביישוב בזמן האזעקה)

ניסיון פיגוע בתקוע: מחבל ניסה לתקוף באמצעות מוט ברזל יהודי שהיה בחניון הסמוך לישוב. האזרח, שהיה חמוש, הצליח להשתלט על המחבל יחד עם עוד 2 אזרחים שהיו בקרבת מקום.

המחבל נוטרל, כאמור, ונעצר ע"י כוח צה"ל.

יצוין כי האירוע התרחש בעת טקס פתיחת שנת הלימודים בבית הספר ביישוב. בעקבות האירוע הופעלה אזעקה, והטקס חזר להתנהל רק לאחר סיומו.

לאור האירועים בתקוע, אמר ראש המועצה האזורית גוש עציון שלמה נאמן: "אנחנו נמצאים ביישוב תקוע שכרגע ספג מתקפה של מחבל בודד ככל הנראה. תודה לא-ל אין נפגעים חוץ משלושה נפגעי חרדה שגם זה חמור מאוד. כל הכוחות פעלו ופועלים בצורה טובה מאוד. אנחנו מאוד מאוד בונים על הפעולה התקיפה של צבא הגנה לישראל, שלא תאפשר לטרור להרים ראש ואנחנו כאן כדי לוודא שהיישוב מתפתח, שההתיישבות מתפתחת ונבנית. זאת התשובה האמיתית שלנו לכל שכנינו שחושבים שהם יכולים להרים עלינו יד ולגרש אותנו מכאן לא יעזור להם, אנחנו כאן לתמיד".