תקרית הפלת המטוס בלטקיה: בכירים במערך הנ"מ הסורי נעצרו. רוסיה חוסמת לטיסה אזורים מול סוריה. נסראללה מאיים על ישראל. צמרת צה"ל בדרך למוסקבה בניסיון למנוע פגיעה בחופש הפעולה הישראלי • וגם: תיעוד של האתר הצבאי שהותקף

תקרית הפלת המטוס הרוסי מול לטקיה ממשיכה להעסיק את הצמרת המדינית והביטחונית בישראל, סוריה, לבנון ורוסיה. בשורות הבאות נסקור את ההתפתחויות האחרונות אמש והבוקר

-נשיא סוריה, בשאר אסד, שיגר אגרת תנחומים לנשיא רוסיה, ולדימיר פוטין, בה הביע צער על מותם של 15 אנשי הצבא הרוסי בתקרית, תוך שהוא מאשים את ישראל באחריות וטוען "מדובר בתוצאה של היהירות והרברבנות הישראלית". במקביל דווח כי כמה מאנשי מערך הנ"מ הסורי נעצרו עד להשלמת חקירת האירוע.

– מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה, נשא אמש נאום במהלכו אמר כי "יש למצוא דרך להפסיק את התקיפות הישראליות בשטח סוריה". הוא הזכיר כי רבות מהתקיפות מבוצעות מתוך שטח לבנון, ואיים לשים לזה סוף.

משלחת צה"ל בראשות מפקד חיה"א יוצאת היום למוסקבה במטרה להציג בפני פוטין וצמרת הצבא הרוסי הוכחות לכך שישראל פעלה כנדרש במהלך התקיפה, וכי מי שחרגו מהנהלים אלו אנשי מערך הנ"מ הסורי. בינתיים, עד לבירור הענין, חסמה רוסיה לטיסה אזורים מסויימים מול חופי סוריה.

גורמים בכירים מציינים כי המרחבים שנחסמו לא עשויים למנוע את המשך הפעילות הישראלית מאחר ומטוסי חיה"א יכולים לפעול ופועלים גם ממרחבים אחרים באזור.

ע"פ דיווח ב'כאן', בישראל חוששים כי תקרית הפלת המטוס הרוסי תיפגע בחופש הפעולה של ישראל בסוריה בטווח הארוך, ומהסיבה הזאת ישראל פועל במרוץ נגד הזמן כדי לנקות את עצמה מאחריות לתקרית

בינתיים מפרסמת התקשורת הסורית תיעוד רשמי (ונדיר) של האתר הצבאי שהותקף בלטקיה. בתיעוד נראה ההרס והחורבן שגרמה ההפצצה הישראלית במתחם. גורמי מודיעין מציינים כי איראן הרחיבה לאחרונה את השימוש במתקנים צבאיים בלטקיה מתוך הנחה שישראל לא תתקוף בגיזה הזאת, הנחה שהתברר כשגויה בסופו של דבר.