אירוע הירי באזור התעשיה ברקן: צה"ל ושב"כ הודיעו שמדובר בפיגוע. נקבע מותם של גבר ואשה שנפצעו באורח אנוש. מצוד נרחב אחרי המחבל. ליברמן: "זה רק עניין של זמן עד שנשים עליו את היד". צפו בתיעוד הבריחה של המחבל והחיפושים

הירי באזור התעשיה ברקן שבשומרון: יותר מ-3 שעות לאחר האירו, מודיעים צה"ל ושבכ"כ באופן רשמי: מדובר בפיגוע טרור. במקביל הותר לפרסום כי נקבע מותם של הגבר והאשה שנפצעו באורח אנוש כתוצאה מהירי.

"המחבל נכנס עם היתר עבודה. עבד במפעל. ייתכן והיו לו מניעים נוספים אבל זה פחות חשוב", מסר דובר צה"ל.

הוא הוסיף: "מתנהל אחריו מרדף של שבכ ויחידות מיוחדות. נושא הכניסה של המחבל עם נשק לאזור התעשיה ייבדק. הנשק עדיין לא נתפס. המחבל ללא רקע".

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אמר הבוקר: "כוחות הביטחון נמצאים במרדף אחרי הרוצח הנתעב. אני בטוח שהם יתפסו אותו ואני בטוח שגם נמצה עמו את הדין ובהקדם. אני רוצה לשלוח בשמי ובשם כל חברי הממשלה תנחומים למשפחות שני הנרצחים וכמובן את תקוותנו ותפילתנו להחלמה מהירה של הפצועה".

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, מסר בעקבות הפיגוע: "צה"ל וכוחות הביטחון מנהלים מצוד נרחב אחר המחבל בן הבליעל שביצע את הפיגוע הקשה בברקן. זה רק עניין של זמן עד שנשים עליו את היד".

בוידאו: תיעוד מתוך מצלמות האבטחה של המחבל כשהוא נמלט מזירת הפיגוע לאחר הירי

כזכור, תחילת האירוע סמוך לשעה 08:00 בבוקר, אז נכנס פלסטיני תושב קלקיליה למשרדי מפעל באזור התעשיה בירקן ופתח בירי לעבר הנוכחים. בהמשך התברר שמדובר בעובד לשעבר במפעל שפוטר מעבודתו.

מלבד 2 הנרצחים בפיגוע, אשה נוספת נפצעה באורח בינוני ופונתה לבית החולים בלינסון. צפו בעדכון על מצבה

הפראמדיקים של מד"א דוד ברוכי ונריה תקוע סיפרו: "כשהגענו למקום ראינו 3 פצועים מירי שוכבים, 2 מהם, גבר ואישה בשנות ה 30 היו מחוסרי הכרה עם פציעות ירי בגופם ואישה כבת 54 הייתה בהכרה מלאה עם פציעות ירי בפלג גופה העליון, הענקנו להם טיפול רפואי ואת האישה בת ה 54 פינינו לבית החולים. כשמצבה קשה ויציב."

רועי סלומון, מתנדב זק"א, סיפר: "התקבל דיווח במוקד זק"א על אירוע ירי במפעל באיזור התעשייה ברקן, מספר פועלים שנפגעו חלקם במצב קשה. כשהגעתי לזירה ראיתי המולה רבה, שניים מהם גבר ואישה בשנות ה-40 היו במצב אנוש, צוות רפואי שהגיע למקום קבעו את מותם במקום לאחר מאמצי החייאה שכשלו. גברת בת 54 פונתה במצב קשה לביה״ח בלינסון. מצוד נפתח אחר היורה, נבדק חשד לפח״ע. מתנדבי זק״א צוות עמנואל נמצאים ומטפלים בגופות בזירה הקשה".

בתמונות: תיעוד הסריקות והחיפושים באזור. צילום: דובר צה"ל