הרבנים הראשיים לישראל, הגר"י יוסף והגר"ד לאו, נאמו בפסגת השלום העולמית של מנהיגי הדתות. הגר"י יוסף מחה על שתיקתם של חלק מהמנהיגים כלפי הטרור, והגר"ד לאו הזכיר את הפיגוע הרצחני בברקן

בנאומו של הראשון לציון בפסגת העולמית של מנהיגי הדתות המתכנסת באסטנה בירת קאזחסטן, ביוזמת הנשיא נזארבייב, נזף הרב במנהיגי הדתות על שתיקתם באירועי טרור: במקרה של אירוע טרור קולנו כמנהיגים רוחנים חייב להישמע בעוז ובגאון, אסור לנו לשתוק, שתיקה זו כמוה כהזדהות למעשה עם הטרור!

את נאומו סיים הרב בברכה לכל המנהיגים "עושה שלום במרומיו הוא יעשה שלום עלינו ועל כל ישראל ואמרו אמן"

הרב הראשי לישראל, הגאון הרב דוד לאו, אמר בנאומו: "בירושלים כלל הדתות מיוצגות בצורה הטובה ביותר ומתוך כבוד הדדי, כשאני מתפלל בכותל המערבי מתפללים איתי יהודים ושאינם יהודים מכל רחבי העולם.

ביום ראשון האחרון התרחש רצח מתועב באזור התעשיה ברקן אשר הינו סמל לשיתוף פעולה בין יהודים ותושבי הרשות הפלסטינית אשר עובדים יחד זה לצד זה. שני יהודים נרצחו על ידי שותפם לעבודה רק בגלל היותם יהודים. לצערי עד עתה לא שמענו גינוי נחרץ ממנהיגי הדתות על כך. המשימה של כולנו בעת הזו לחזור לארצינו ולבתינו ולחנך לשלום וכבוד הדדי וכאשר נצליח בכך אני בטוח שפעולות בכיוון הזה יפחיתו את פעולות האיבה בכל רחבי העולם".

בפסגת השלום משתתפים עשרות מנהיגים מרחבי העולם בין היתר מארה״ב, אירופה, איראן, קוריאה, ערב הסעודית ועוד.