ראש הממשלה קיים הערכת מצב באוגדת עזה עם שר הביטחון, סגן הרמטכ"ל, ראש המל"ל, ר' השב"כ ובכירי מערכת הביטחון. לאחר הערכת המצב הביטחונית, נפגש נתניהו עם ראשי רשויות בעוטף עזה. ליברמן: "להנחית מהלומה משמעותית על עזה"

ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים לפני זמן קצר הערכת מצב ביטחונית באוגדת עזה בהשתתפות שר הביטחון, סגן הרמטכ"ל, ראש המל"ל, ר' השב"כ ובכירי מערכת הביטחון. לאחר הערכת המצב הביטחונית, נפגש ראש הממשלה עם ראשי רשויות בעוטף עזה.

ראש הממשלה אמר בתום הערכת המצב הביטחונית: ״סיימתי עכשיו הערכת מצב עם ראשי צה"ל וצמרת הביטחון. ישראל רואה בחומרה רבה את ההתקפות עליה בגדר, על עוטף עזה, על באר שבע – בכל מקום. אני אמרתי בפתח ישיבת הממשלה השבוע שאם ההתקפות הללו לא ייפסקו – אנחנו נפסיק אותן. אני רוצה לומר לכם היום – ישראל תפעל בעוצמה רבה״.

שר הביטחון אביגדור ליברמן אומר בשיחות סגורות כי "יש להנחית מהלומה משמעותית על עזה", כך דווח ב'החדשות'. לדבריו, "יצינו את כל הדרכים האחרות.א נותר לישראל אלא לפעול באופן חזק מאוד כדי להחזיר את השקט לימים של ה-29 במרס".

בסיור באוגדת עזה. צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

ראש הממשלה סייר בחמ״ל אוגדת עזה שם פגש את תצפיתניות החמ״ל שזיהו הבוקר את חוליית השיגור שסוכלה ע״י צה״ל והביע הערכה לעבודת ופעילות החמ״ל באוגדת עזה. בתום הסיור באוגדת עזה, נפגש ראש הממשלה במועצה האזורית שדות נגב עם ראשי רשויות בעוטף עזה: תמיר עידאן ראש מועצת שדות נגב, אלון דוידי ראש עיריית שדרות, יאיר פרג׳ון ראש מועצת חוף אשקלון, אלון שוסטר ראש מועצת שער הנגב וגדי ירקוני ראש מועצת אשכול.

ראש המועצה האזורית חוף אשקלון, יאיר פרג'ון, אמר על ביקורו של ראש הממשלה: "מה שהיה מיוחד בפגישה הוא שישבנו על הדשא, כמו פעם, תחת צל עץ ובאווירה נינוחה ועניינית. אנחנו כראשי רשויות נתנו גיבוי לראש הממשלה לפעול באופן הענייני והמקצועי ביותר ואנחנו סומכים עליו על כל החלטה שתתקבל ועל כל דרך הפעילות. אנחנו חושבים שעד היום הממשלה נוקטת באיפוק מסוים וגם ראש הממשלה אמר, שאכן היתה רמה מסוימת של איפוק וברור הוא שגם בזה יש חציית קווים אדומים. להבנתו, אכן היתה חציית קו אדום שממנה אי אפשר להיות שאנן לחלוטין. כראשי רשויות אנחנו צריכים להיערך בהתאם ונמשיך להיות מוכנים כי בצד השני, כנראה,לא מבינים שפה אחרת".

ראש מועצת שדות נגב, תמיר עידאן, אמר לאחר הפגישה: "אני מודה לראש הממשלה שהגיע אלינו היום ללא תכנון מוקדם. הגעתו של רוה"מ מוכיחה שוב לעם ישראל כולו כי יש על מי לסמוך. רוה"מ שיתף אותנו בהערכת המצב. קיבלנו ממנו מסר חד וברור כי המצב הנוכחי לא יוכל להמשך ואנו סומכים עליו ועל הממשלה והצבא שיעשו את מה שצריך על מנת לסיים את המצב הבלתי נסבל של טרור מתמשך לאורך זמן"

עם ראשי הרשויות. צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

גורמים דיפלומטיים מערביים אומרים כי שליח האו"ם למזרח התיכון, ניקולאי מלאדנוב, נכנס לרצועת עזה דרך מעבר ארז כחלק מהמגעים המצריים לביסוס רגיעה מחודשת בין ישראל לחמאס. במצרים מדווחים כי הושגו הבנות ראשוניות להפסקת אש בעזה לאחר מגעים מצריים ובינלאומיים.

מקורות ברצועת עזה מספרים כי משלחת המודיעין המצרי בעזה פועלת משעות הבוקר מול הפלגים הפלסטיניים, בתוך שטח הרצועה, כדי לבסס רגיעה ולמנוע ירי רקטות ופצמ"רים לעבר ישראל בתגובה לתקיפות צה"ל. הגורם הוסיף כי המאמצים נעשים ישירות מול חמאס ומול הג'יהאד האיסלאמי.

נס: השהיה בממ"ד הצילה את בני המשפחה; הבית נהרס בצורה קשה • צפו

התגובה הישראלית: מנהרת טרור ו-20 מטרות הותקפו • צפו

נתניהו מכנס התייעצות ביטחונית; הקבינט יתכנס בצהריים

"יכל להיות פה אסון": תיעוד הריסות הבית שנפגע מרקטה בבאר שבע

חמאס והג'יהאד האסלאמי מתנערים מאחריות: "לא אחראים לירי"

ארדן: "אין ברירה אלא להעלות שלב בחומרת התגובה מול חמאס"

"נמאס מהממשלה שמחזקת את החמאס. הגיע זמן תגובה"

הסלמה חמורה: רקטה ששוגרה מעזה פגעה ישירות בבית בבאר שבע