בתגובה לירי הרקטות: 90 יעדים ובניין בן 4 קומות • צפו

אתרים לייצור אמצעי לחימה, מתחמים צבאיים, מתחם אימונים, פיר מנהרת לחימה, ועמדת תצפית כנגד מטרות אוויריות. דובר צה"ל: "אנחנו רואים גם במשטר הסורי ובכח קודס האיראני כתובת לאירוע. העברנו מסרים ברורים ברוח הזאת למי שצריך"

בתגובה לירי 40 הרקטות לעבר ישראל במהלך ליל שבת תקף צהל כ90 יעדי טרור של חמאס והג'יאהד האיסלמי. בין האתרים שנתקפו: שני אתרים מרכזיים לייצור אמצעי לחימה מתקדמים באל עטטרה ואזור נצרים, חמישה מתחמים צבאיים בחאן יונס, דיר אל באלח, תל זעתר וג'אבלייה, מתחם אימונים משולב ברפיח, פיר מנהרת לחימה בחאן יונס ועמדת תצפית כנגד מטרות אוויריות בבית לאהיא.

מאוחר יותר תקפו מטוסי קרב של צה"ל בניין בן 4 קומות, המשמש כמטה החדש של מנגנון הביטחון הכללי של חמאס, בשכונת דרג' בעיר עזה. המבנה נמצא בבעלותו של חמאס. כחלק מהתקיפה הזהיר צה"ל וקרא מספר פעמים ליושבי המבנה לפנותו, טרם תקיפתו.


צפו בתקיפת בניין בן ה4 קומות

דובר צה"ל, תא"ל רונן מנליס, הבהיר הבוקר כי "הירי הלילה בוצע על ידי הג'יהאד האסלאמי. לגבי כל מה שקורה ברצועה – חמאס הוא האחראי. אנחנו רואים גם במשטר הסורי ובכח קודס האיראני כתובת לאירוע. העברנו מסרים ברורים ברוח הזאת למי שצריך ואף אחד לא חסין, לא ברצועה ולא מחוצה לה".

עוד נמסר מדובר צה"ל כי "צה״ל רואה בחומרה רבה את מתקפת הרקטות שבוצעה הלילה לעבר ישובים בשטח ישראל. הירי בוצע על רקע אווירה מאפשרת טרור שמוביל חמאס במרחב גדר המערכת. צה״ל יפעל בעצמה רבה כנגד כוונות פיגוע מכל סוג מרצועת עזה ורואה בחומרה את פעילות הטרור שמובילים הארגונים. צה"ל ערוך למגוון תרחישים ונחוש להמשיך לבצע את משימתו, להגן על אזרחי ישראל ככל שיידרש".

3 תגובות

ומה מנהיג הדור כולו מרן חכם שלום כהן מורה לרב אריה שליט"א בעניין העזתי?
הרי רבי אריה חבר בקבינט – היא הועדת שרים לענייני ביטחון לאומי .

למה צריך לחכות לירי רקטות בשביל לתקוף אתרים שמשמשים לייצור אמצעי לחימה שמשומשים נגדינו?

"כחלק מהתקיפה הזהיר צה"ל וקרא מספר פעמים ליושבי המבנה לפנותו, טרם תקיפתו" – שמישהו יעיר את המדינאים שלנו מהסרט שהם חיים בו…..זה פשוט לא אמיתי !

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *