כוח צה"ל שחדר לעזה לצורך פעילות מבצעית מיוחדת נחשף ע"י חוליית חמאס. במהלך חילופי אש שהתפתחו במקום נהרג קצין צה"ל בדרגת סא"ל. לוחם נוסף נפצע באורח בינוני. 7 אנשי חמאס נהרגו אף הם בהיתקלות • בפנים: תיעוד מהאש הלילה בעזה

ההסלמה בעזה: הלילה הותר לפרסום כי במהלך חילופי האש בעומק הרצועה נהרג קצין צה"ל בדרגת סגן אלוף, קצין נוסף נפצע באורח בינוני.

"הודעה נמסרה למשפחותיהם. הפעילות הסתיימה. יש להישמע להוראות הביטחון בישובים ולהנחיות לעורף", נמסר מדובר צה"ל.

דובר צה"ל עצמו טרם פרסם פרטים רשמיים על מהות האירוע שהתפתח לחילופי אש בהם נהרג הקצין, אולם מהפרסומים של חמאס וארגוני הטרור הנוספים ברצועה ניתן ללמוד עליו בקווים כללים.

לטענת חמאס, כוח מיוחד של צה"ל חדר לעומק של שלושה קילומטרים והגיע עד למסגד בחאן יונס בו שהה נור אלברכה, בכיר מאוד במערך הצבאי של חמאס. הכוח נחשף והחל לסגת, אך אז התפתחו חילופי אש עם כוחות חמאס באזור במהלם נהרג, כאמור, קצין צה"ל. בסופו של דבר הכוח הצליח לחלץ עצמו תוך חיפוי אוויר מאסיבי.

בוידאו: תיעוד פלסטיני של חילופי האש

בסיכום האירוע מצאו את מותם 6 אנשי חמאס, נוסף לבכיר שחוסל. ארגוני הטרור בראשות חמאס החלו לשגר מטחים מדודים לעבר העוטף, כשבשעות הקרובות נדע האם פנינו לסבב משמעותי נוסף או שחמאס יכיל את האירוע הנוכחי. דיווחים ועדכונים שוטפים על הנעשה משני צידי הגדר הלילה תמצאו כאן.

כפי הנראה, פעילות צה"ל ברצועת עזה הייתה לחטוף את בכיר החמאס או לצורך מודיעיני אחר, אך לאחר שהכח נחשף, הפעולה הסתבכה ובסופו של דבר הדברים התנהלו אחרת.

גירסת חמאס: "כוח מיוחד של צה"ל נכנס לרצועה, חיסל בכיר – ונחשף"