מתאם פעולות הממשלה בשטחים מפרסם סרטון בו הוא תוהה בפני תושבי רצועת עזה, האם כך נראה ניצחון? ״ארגון הטרור חמאס טוען לניצחון בסבב הלחימה האחרון מול ישראל כאשר המציאות מוכיחה בדיוק את ההפך. צפו בסרטון ותחליטו בעצמכם״

מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף כמיל אבו רוקון, מפרסם היום (חמישי) סרטון ב-״אלמונסק״ עמוד הפייסבוק בערבית, בו הוא תוהה בפני תושבי רצועת עזה, האם כך נראה ניצחון? צפו בסרטון. ״ארגון הטרור חמאס טוען לניצחון בסבב הלחימה האחרון מול ישראל כאשר המציאות מוכיחה בדיוק את ההפך. בתקיפות חיל האוויר חמאס איבד מבנים חשובים ששימשו את הארגון והושמדו לחלוטין. כמו כן, נהרגו מחבלים משורותיו תוך שצה"ל הקפיד להימנע מפגיעה באזרחים. האם כך נראה ניצחון? צפו בסרטון ותחליטו בעצמכם״, כך רוקון.

כזכור, במהלך יום הלחימה תקף צה"ל 160 יעדי טרור בהם מתחמים צבאיים, עמדות תצפית, מנהרות טרור, אמל"ח, עמודת שיגור, כלי שיט ועוד. בנוסף, מטוסי קרב של צה"ל תקפו את מבנה תחנת הטלוויזיה "אל אקצא", הנמצא בלב העיר עזה שלדברי דובר צה"ל "המבנה מצוי בבעלות ארגון הטרור חמאס ושימש את הארגון לפעילות צבאית הכוללת העברת מסרים לפעילי טרור גם בגדה, קריאות מפורשות לביצוע פיגועי טרור והדרכה כיצד לבצע אותם. בשידורי התחנה מופיעה הסתה קשה נגד מדינת ישראל ואזרחיה, הדרכות ושיטות לביצוע פיגועים נגד אזרחים וחיילים והשגת נשק".

מטוסי קרב של צה"ל תקפו גם את משרד המודיעין הצבאי של ארגון הטרור חמאס. המשרד הינו בניין רב קומות, המשרת את פעילי המודיעין הצבאי של ארגון הטרור חמאס לאיסוף מודיעין כנגד מדינת ישראל, בשכונת אלפרקאן בצפון רצועת עזה. בדובר צה"ל ציינו כי "הפעילות הצבאית של יחידת המודיעין הצבאי בוצעה ממבנה הממוקם בלב אזור מאוכלס ובסמוך לבית ספר. היחידה אחראית לכלל תהליכי האיסוף והמחקר המודיעיני כנגד מדינת ישראל, ועל שיקוף תמונת המצב המודיעינית לבכירי הזרוע הצבאית".

צה"ל תקף גם את את מטה ביטחון הפנים של ארגון הטרור חמאס. המטה הינו מבנה רב קומות המוסווה במלון "אלאמל", עליו השתלט ארגון הטרור חמאס בסוף מבצע "צוק איתן". המבנה משמש לצרכים צבאיים ובו פועלת הנהלת ביטחון הפנים של עזה. המטה ממוקם בשכונת רימאל בצפון רצועת עזה, בלב אזור מאוכלס כחלק מניסיון להיטמע באוכלוסיה אזרחית. סמוך למטה ממוקמת שלוחה של משרד הבריאות הפלסטיני, מרפאה אזורית ונציגות דיפלומטית. לדברי דובר צה"ל המטה מוביל נסיונות חוזרים ונשנים לבצע פיגועי טרור בשטח ישראל ופועל לשם כך.

בצה"ל תקו גם מבנה המשמש את הכוח הצבאי של חמאס ואת הכוח המודיעיני הצבאי של הזרוע הצבאית של חמאס. המבנה מצוי בבעלות ארגון הטרור חמאס ושימש את הארגון לפעילות צבאית הכוללת איסוף מודיעין, מחקר ופיתוח ארגון הטרור. במבנה, נמצא גם מחסן אמצעי לחימה. הבניין ממוקם בלב העיר עזה, סמוך לבתי ספר, מסגד ומתקנים דיפלומטיים ובתוכו קיים גן ילדים.