המשבר הקואליציוני: בנט וכחלון סיכמו: בלי פתרון יצירתי - הצבעה על פיזור הכנסת כבר ביום רביעי. לשכת רה"מ: "12 השעות הקרובות הן ההזדמנות האחרונה של בנט וכחלון להציל את ממשלת הימין". דיווח: הדיל היקר שימנע בחירות

המשבר בקואליציה: ראש הממשלה, בנימין נתניהו ושר האוצר, משה כחלון, ייפגשו הערב בשעה 18:30 בניסיון אחרון בהחלט למנוע את הקדמת הבחירות. הבוקר פורסם בגל"צ כי אמש שוחחו בנט וכחלון וסיכמו: אם במהלך היום נתניהו לא יציג פתרון יצירתי למשבר – כבר ביום רביעי הקרוב הם יצביעו יחד בעד פירוק הממשלה.

עד לפגישה צפויים להימשך כל העת המגעים בין כל הדרגים במפלגות שמרכיבות את הקואליציה כדי להגיע להבנות והסכמות שיאפשרו את המשך קיומה של הממשלה. "השרים כחלון ובנט יכולים עוד היום למנוע את הפלת הממשלה. בהחלט ניתן למנוע בחירות מיותרות. 12 השעות הקרובות הן ההזדמנות האחרונה שלהם להציל את ממשלת הימין ולא לחזור על טעויות 92’ ו-99׳", נמסר הבוקר מלשכת ראש הממשלה.

בתוך כך, בכירים בקואליציה אומרים כי יתכן ומתגבש דיל בין נתניהו לכחלון לפיו רה"מ יאשר את תוכנית הגדלת הפנסיות לגימלאי המשטרה שעלותה עשרים מיליארד שקלים, בתמורה לכך שכחלון יאפשר את המשך כהונתה של הממשלה.

אם אכן מתגבש דיל כזה, הוא עלול לקומם על נתניהו רבים משרי הממשלה שמתנגדים לקיצוץ הרוחבי שכרוך בתוכנית המדוברת.

יו"ר הקואליציה, ח"כ דוד אמסלם, נשמע הבוקר פסימי בנוגע להישרדותה של הממשלה: "לא רואה סיכוי להצלת הקואליציה אבל צריך לתת לרה"מ לנסות. הערב יפגוש את כחלון ונראה", כך אמסלם בראיון ל'קול ברמה'.

בנט וכחלון: אין היתכנות לקואליציה צרה; הולכים לבחירות