המתיחות בגבולות: הלוחמים תרגלו לחימה מול חמאס וחיזבאללה • צפו

3 יחידות קומנדו ו-2 זירות לחימה: בימים אלו נמצאת עוצבת הקומנדו בתרגיל שנמשך עשרה ימים בחלקים שונים של המדינה במטרה לתרגל מגוון תרחישים, ביניהם לחימה בו זמנית - בחזית הדרומית מול חמאס ובחזית הצפונית מול חיזבאללה • וידאו ותמונות

בימים אלו נמצאת עוצבת הקומנדו בתרגיל שנמשך עשרה ימים בחלקים שונים של המדינה ובהשתתפות יחידות העוצבה – מגלן, אגוז ודובדבן. בתרגיל מתורגלים מגוון תרחישים, ביניהם גם לחימה בשתי זירות לחימה שונות – במרחב רצועת עזה מול ארגון הטרור 'חמאס' ולחימה מול ארגון הטרור 'חיזבאללה'.

התרגיל כולל שיתוף פעולה רחב עם חיל האוויר, הסקת כוחות ותקיפת מטרות רחבה בסיוע קרוב לכוח. במהלך התרגיל התאמנה העוצבה על מעבר בין תאי שטח וגזרות לחימה, לוחמה בשטח פתוח ובשטח בנוי. "תרגיל זה מביא לידי ביטוי יכולות מתקדמות ושילוב יכולות מיוחדות של יחידות העוצבה בתרחישים משתנים ומורכבים", נמסר.

עוד נמסר כי "התרגיל נמשך כעשרה ימים ומטרתו שיפור כשירות ומוכנות יחידות הקומנדו ללחימה. התרגיל הינו התרגיל החטיבתי השישי של העוצבה החדשה והוא חלק משורת תרגילים חטיבתיים שהסתיימו לאחרונה ועומדים בבסיס תהליך שיפור המוכנות של צה״ל לחירום ומלחמה".

במהלך השבוע שעבר, ביקר ראש המטה הכללי, רב-אלוף גדי איזנקוט, בתרגיל. הרמטכ״ל שוחח עם מפקדי היחידות ולוחמיהן על התהליך המשמעותי שעברה עוצבת הקומנדו מאז הקמתה לפני שלוש שנים, על שיתופי הפעולה האיכותיים בין היחידות ועל מוכנות עוצבת הקומנדו למלחמה הבאה.

"אנו בעיצומו של תרגיל משמעותי בהשתתפות כלל מפקדי ולוחמי הקומנדו", ציין מפקד עוצבת הקומנדו, אל"ם קובי הלר במהלך ביקור הרמטכ"ל בתרגיל. "העוצבה, שהוקמה לפני שלוש שנים, היא כלי מבצעי חדש בארגז הכלים של צה״ל אשר מאפשר מתן פתרונות מבצעיים למגוון אתגרים ואיומים. מפקדי ולוחמי העוצבה עמדו במשימות שתורגלו – פשוטות ומורכבות כאחד והפגינו רמה מקצועית גבוהה. תרגיל זה מוכיח שעוצבת הקומנדו ערוכה ומוכנה לכל תרחיש אליה תידרש ולהתמודדות בכל זירה ומול כל אויב"..

צילום וידאו ותמונות: דובר צה"ל


נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו