בתיעוד בלעדי שהגיע לידי jdn נשמע הרב בנימין אדלר, חבר בד"צ אגודת ישראל, תוקף בחריפות את אלה שמעודדים לא להתחסן ממחלת החצבת: "מדובר באנשים לא בני תורה, לא בני תורה". עוד הוסיף: "הרמב"ם אומר שאדם הוא לא בעלים על עצמו"

הגאון הרב בנימין אדלר התייחס היום למחלת החצבת ותקף בחריפות את אלה שלא מתחסנים. "אני לא יודע עד כמה זה מדויק שבחוגים חרדים יש כאלה שמתנגדים לזה, אבל אני אומר במפורש שמדובר באנשים לא בני תורה, לא בני תורה. אנשים בני תורה יודעים את הכתוב ונשמרתם מאוד לנפשותיכם, ואהבת לרעך כמוך".

הרב אדלר, חבר בד"צ אגודת ישראל ורב שכונת שיכון הרבנים בי-ם, הוסיף כי "הרמב"ם אומר שאדם הוא לא בעלים על עצמו, על גופו הוא לא בעלים, זה שייך לקדוש ברוך הוא. על אחת כמה וכמה שזה גם פוגע באחרים, וודאי שאין לו את הסמכות שאני לא מתחסן כי זה עלול לפגוע ביהודי, במספר אנשים בלתי מוגבל".

את הדברים אמר בטקס קביעת מזוזה לסניף לאומית ברחוב שמגר בירושלים וציין כי "כדאי בכל התכנסות כזאת להזכיר לאנשים, בין חרדים, בין לא חרדים, שחובה מוטלת על כל אדם ואדם לשמור על בריאותו ובריאות האנשים בסביבתו".

צפו בתיעוד הבלעדי שהגיע לידי JDN.

משרד הבריאות הודיע היום כי ביום שישי 23/11 בשעה 12:40 באוטובוס אגד 498 מאופקים לבני ברק וחזרה במוצ"ש 24/11, 22:30, קו אגד 498 מבני ברק לאופקים, היה תינוק בן ארבעה חודשים חולה חצבת.

בנוסעי האוטובוס שאינם מחוסנים בשתי מנות נגד חצבת מוזמנים לפנות ללשכת הבריאות הקרובה ביותר למקום מגוריהם על מנת לברר את הצורך בקבלת חיסון נגד חצבת.

בדיון שהתקיים הבוקר בנושא בועדה לביקורת המדינה אמר סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן כי "מאז התפרצות המחלה יש אחוז גבוה של לא מחוסנים. במגזר הערבי ובמגזר החרדי גילינו אחוזים גבוהים של לא מחוסנים. פניתי לרבנים והצלחנו בעזרת הרבנים להביא למספר גדול של מחוסנים…לגבי המגזר הערבי, אני פונה לחברי הכנסת הערבים שישפיעו על הציבור שלהם". ליצמן הביע תמיכה בחוק שיטיל סנקציות על הורים שימנעו מחיסון ילדיהם. "אני רוצה להעביר את החוק הזה במהירות", אמר.