חבר הקבינט השר יואב גלנט התייחס במליאת הכנסת למבצע שבו פתח צה"ל הבוקר, והשיב לחלק מהביקורות שנמתחו על התנהלות הקבינט בתקופה האחרונה. על המצב בעזה: "תהיה מערכה נוספת, רחבה יותר, בעיתוי שאנחנו נקבע". צפו בדברים

חבר הקבינט, השר יואב גלנט, התייחס במליאת הכנסת למבצע שבו פתח צה"ל הבוקר, ולחלק מהביקורות שנמתחו על התנהלות הקבינט בתקופה האחרונה. "בואו נסתכל על החודש האחרון ונשאל את עצמינו מה היה בסיס הנתונים של שחקנים רבים שהתלהמו בתקשורת, אל מול מה שקרה באמת ומה שהיה ידוע למי שנושא באחריות", פתח גלנט את נאומו.

הוא הוסיף: "אני אתן דוגמאות קצרות ממה שהתפרסם כי באופן טבעי אינני יכול להתייחס למה שלא התפרסם. לפני שלושה שבועות התבשר עם ישראל באופן מקרי כתוצאה מתקלה שכוחות צה"ל פועלים בלב עזה בצורה שאיש לא העלה בדעתו, וזה בזמן שאנשים נותנים ציונים על מידת הנועזות והנחישות של צה"ל. הבוקר התעורר הציבור והתברר לו שצה"ל פועל על מנת לסכל מנהרות התקפיות של חיזבאללה, ואנחנו נשלול את הכלי הזה מהם. יש עוד דברים שאינני יכול להרחיב בהם.
כאשר לוקחים את נושא הביטחוני ושמים אותו ככלי פוליטי אנחנו כולנו יוצאים נפסדים".

כל העדכונים:
מבצע "מגן צפוני": נחשפה מנהרה ראשונה; "בגובה הליכה של אדם"
הותר לפרסום: צה"ל יצא למבצע נטרול מנהרות חיזבאללה בצפון • צפו
דובר צה"ל חושף פרטים נוספים על המנהרות "נערכים למבצע ממושך"
גורם ביטחוני: "עניין המנהרות עלה בקבינט כשהוחלט על הפסקת אש"
בצפון לא מופתעים: "זעקנו ששומעים רעשים, רהיטים רעדו בבתים"
גורם מדיני: "הנסיעה של נתניהו לבריסל היתה קשורה למבצע בצפון"
העימות בקבינט: "עמדת ליברמן היתה הפוכה מעמדת צה"ל"
צה"ל מזהיר את לחיזבאללה: "התרחקו מכל מנהרות; חייכם בסכנה"
המגן שלפני הסערה? המבצע שעלול להוביל להסלמה בצפון / פרשנות
נתניהו: "מי שינסה לפגוע במדינת ישראל – ישלם מחיר כבד"
ישראל תגיש מחאה לאו"ם בעקבות גילוי מנהרת חיזבאללה
מבצע "מגן צפוני": נחשפה מנהרה ראשונה; "בגובה הליכה של אדם"

לדבריו, "אני מבין היטב את כל מי שחושב שהחובה שלנו לפעול ברפלקס מותנה ברגע שמישהו נוגע בנו אנחנו ניתן לו מכה ברצועת עזה. אנחנו צריכים לקבל החלטות באופן אחראי ומפוקח במסגרת התהליך הכולל. אנחנו נגיע למערכה רחבה בעזה, אנחנו נקבע את העיתוי ואת התנאים. תהיה מערכה נוספת בעזה, מפני שאין דבר שירסן את הרוח הרצחנית של חמאס שזכות קיומו נעוצה בהתנגדות לישראל. אלה שמפגינים על הגדר לא אומרים הבו לנו יחסים טובים יותר או תנאים משופרים בג'בלייה, הם אומרים שהם רוצים את ירושלים, יפו ותל אביב ואת זה הם לא יקבלו. היות וזה המצב תהיה מערכה נוספת ומי שיקבע את התנאים והעיתוי תהיה מדינת ישראל ולא החמאס".

"ראוי שלא ניקח את תהליך ההגנה על ביטחון ישראל ונהפוך אותו לכלי פוליטי. כל ההתנהלות הזו היא נפסדת. קצת צניעות, קצת דרך ארץ, קצת כבוד לממשלת ישראל ולקבינט ופחות התלהמות וצעקנות על דברים לא נכונים", כך גלנט.