אלפים ליוו היום למנוחת עולמים את יוסף כהן הי"ד ויובל מור יוסף הי"ד שנהרגו בפיגוע הירי הרצחני בגבעת אסף, אתמול • רבה של ירושלים, הגר"ש עמאר: "תביא את צעקתנו לפני השם, התפילה שלך טובה משלנו" • בפנים: סיקור ותיעוד נרחב

הלב שותת דם: בירושלים ובאשקלון הובאו היום למנוחת עולמים יוסף יצחק כהן הי"ד ויובל מור יוסף הי"ד, שניהם לוחמי הנח"ל החרדי שנרצחו בפיגוע הירי בגבעת אסף, אתמול.

"אויבי ישראל רוצים להכחיד אותנו. אבל אנחנו בטוחים שעם קדושים כאלה אף אחד לא יוכל להכניע אותנו", אמר רבה של ירושלים, הגאון רבי שלמה משה עמאר, שספד ליוסף כהן הי"ד. הוא הוסיף: "אנחנו אומרים למנוח תהיה שליח ציבור של כל עם ישראל כולו ולא תנוח, תביא את צעקתנו לפני השם, התפילה שלך טובה משלנו, השם מקבל אותך בזרועות פתוחות".

ראש הישיבה בה למד בעברו הלוחם שנפל, ספד לו: "הלכת לפני גיל 20. זה לא יאומן…אני רוצה לומר לאמא היקרה: יוסף צוחק עלינו עכשיו כי הוא נמצא במקומות גבוהים מאוד. תתפלל שאנחנו נשרוד ונמשיך להפיץ את האמונה. אנחנו יהודים חרדים, אנחנו לא לוחמים רק 3 שנים אלא 120 שנה. תתפלל שיגיע האור".

אביו, הרב משה מירב, אמר בהספדו: "אתה מגיע למקומות הכי גבוהים. יוסף היקר אתה רואה עכשיו את השנאת חינם שמשתוללת פה. זו המכה הכי גדולה שלנו. פירוד הלבבות מתגבר באופן בלתי נסבל. תתפלל שזה יעצור".

במקביל, אלפים ליוו למנוחות באשקלון את החייל יובל מור יוסף הי"ד. אביו מרדכי ספד לו: "הבן יקיר לי אפרים, ילד של כיבוד הורים ושל עזרה, באת לעולם כדי לעזור, אני מבקש ממך לא להפסיק גם בעולם הבא…תמשיך להתפלל על כל המשפחה שנצליח להמשיך לחיות ולגדל את הילדים בשמחה".

דודו ספד לו: "נסתרות דרכי הא-ל. היית גומל חסדים, נתת הכל, ביישן, תמיד גומל חסדים. כמה חסד עשית בשביל כל הסובבים אותך, איך כיבדת את ההורים. הלב מסרב להאמין לבשורה הקשה".

צילום וידאו: אהרון רבינוביץ. צילום תמונות: יונתן סינדל / פלאש 90, אהרון רבינוביץ, קבוצת מדברים תקשורת, קבוצה 5 ודוברות עיריית עיריית אשקלון

בוידאו: משתתפי ההלוויה בשירת 'אני מאמין'

בוידאו: האחים אומרים קדיש

תיעוד נרחב מההלוויה באשקלון – בהמשך