העצבים בגבול רופפים: חיזבאללה מפרסם תיעוד של קצין לבנוני שמאיים בנשק על חיילי צה"ל שביקשו להניח גדר באזור בו מתבצעות עבודות לאיתור מנהרות חיזבאללה. במקביל, רוסיה במסר חריף לממשלת לבנון: "חובתך לפעול נגד המנהרות"

מבצע מגן צפוני לאיתור ונטרול מנהרות חיזבאללה נמשך, ועמו המתיחות החריגה באזור הגבול – שהיתה גבוהה עוד קודם לכן.

עדות לעצבים הרופפים משני עברי הגבול ניתן למצוא בתקרית שהתרחשה הבוקר בה איים קצין לבנוני בנשק על חיילי צה"ל שביקשו להניח גדר תיל במקום בו מתבצעות העבודות. התקרית הסתיימה בשליפת הנשק בלבד ולא התפתחה מעבר לזה, אך יש בה כדי ללמד על המתיחות הגבוהה והסיטואציה הנפיצה באזור.

תיעוד התקרית פורסם בערוץ הטלויזיה 'אל מנאר' של חיזבאללה. צפו

בתוך כך, העיתון 'אשרק אל-אווסט' היוצא לאור בלונדון כי רוסיה העבירה מסר ללבנון לפיו עליה לכבד את החלטה 1701 של האו"ם ולפעול על פיה "ללא עצימת עיניים". לדברי מקורות ששוחחו עם העיתון, גורמים במוסקבה טענו באוזני מקביליהם מביירות כי השאלה מי האחראי על כריית המנהרות היא נטולת משמעות באשר לחובה של ממשלת לבנון למנוע את חפירתן וקיומן.

מדובר במסר פרו ישראלי מובהק שעולה בקנה אחד עם ההתחממות המחודשת ביחסים בין ישראל למוסקבה בשבועות האחרונים.

כזכור, אתמול הותר לפרסום כי במהלך סוף השבוע איתרו לוחמי צה"ל מנהרה נוספת, הרביעית במספר, שחצתה את הגבול מלבנון לשטח ישראל.

"תוואי המנהרה נמצא בשליטת צה"ל ואינו מהווה איום. הודעה בנושא נמסרה לראשי הרשויות הרלוונטים", נמסר מצה"ל.

עוד נמסר כי "התוואי, כמו יתר התוואים, מולכד על-ידי צה"ל וכל מי שייכנס אליו מצדו הלבנוני מסכן את חייו. צה"ל פועל בשעות אלה לביצוע תהליך מחקר על תוואי המנהרה, במקביל להמשך מימוש הפעולות בתוואים השונים על פי תוכנית".

בצה"ל הדגישו כי "האחריות על חפירת המנהרות משטח לבנון מוטלת על ממשלת לבנון. מדובר בהפרה חמורה של החלטה 1701 וריבונות מדינת ישראל".