בליכוד מרוצים מאוד מהסקרים המחמיאים ומהמומנטום איתו הם נכנסים למערכת הבחירות, אך חוששים מפני שאננות עליה הם ישלמו מחיר בקלפי. ראש הממשלה, שכבר החל לבנות את הקמפיין שלו, מזהיר את מקורביו: ניצחון - לא מובן מאליו

עם סקרים מעודדים מצד אחד וגוש שמאל- מרכז מפוצל ומפולג מצד שני, בליכוד שוררת אופטימיות בואכה זחיחות לקראת הבחירות הכלליות שייערכו ככל הנראה ב-9.4.19.

דוגמא לכך ניתן למצוא בדברים שאמר הבוקר השר ישראל כץ מהליכוד בראיון ל'כאן'. "אנחנו שואפים ל-40 מנדטים בבחירות הקרובות. עומד מולנו מחנה שמאל מרוסק, הוא מחפש חיבורים מלאכותיים על סמך אמביציות אישיות".

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מודע להלך הרוח הזה ומנסה למנוע אותו. ב'כאן' דווח כי נתניהו אמר אתמול למקורביו: "הבחירות גורליות. אין לדעת כיצד יסתיימו. ניצחון ממש לא מובן מאליו".

עוד דווח כי נתניהו כבר החל לבנות את קמפיין הבחירות שלו, ובשלב זה הוא מתלבט אם למנות את אחד משרי הליכוד המכהנים ליו"ר מטה הבחירות. לחילופין, הוא עשוי להיעזר בשירותיו של איש מקצוע חיצוני בתפקיד – בדומה למערכת הבחירות הקודמת.

בוידאו: נתניהו בישיבת סיעת הליכוד, אתמול

כזכור, בישיבת סיעת הליכוד אתמול אמר ראש הממשלה: "אני בא לכאן מישיבת ראשי מפלגות הקואליציה. הסכמנו פה אחד להגיש חוק לפיזור הכנסת וללכת לבחירות בתחילת אפריל. הממשלה תשלים ארבע שנים מלאות של כהונה עם הישגים כבירים".

"הפכנו את ישראל לכוח עולמי עולה", הוסיף ראש הממשלה. "אין פה שום הפרזה. הפריחה המדינית שלנו היא בשיא של כל הזמנים' המעצמות הגדולות של אסיה, אפריקה ואמריקה הלטינית חיזקו את הקשרים איתנו וכמובן הברית עם ארה״ב מעולם לא הייתה חזקה יותר, אני מזכיר לכם את ההחלטה ההיסטורית שעברה בקדנציה הזאת של הנשיא טראמפ להכיר בירושלים כבירת ישראל ולהעביר את השגרירות האמריקנית אליה".

"בתחום הצבאי ישראל מדורגת ככוח השמיני בעולם. זה בלתי יאומן. זה לא קרה מעצמו אלא כי אנחנו מטפחים בשיטתיות את עוצמתו של צה״ל ואת עוצמתם של הגופים הביטחוניים, המוסד והשב״כ, שמפליאים לעשות למען ביטחון ישראל במבצעים נועזים. אנחנו ממשיכים ביד רמה למנוע את ההתבססות הצבאית של איראן בסוריה. אנחנו עומדים לסיים את פירוק נשק המנהרות שחיזבאללה השקיע בו כל כך הרבה, כמו שאנחנו עומדים לסיים את נטרול נשק המנהרות שהחמאס השקיע בו כל כך הרבה".

"בתחום הכלכלי והחברתי יש לנו גם הישגים כבירים. בארבע שנים האחרונות הצמיחה הכלכלית של ישראל הייתה בקצה העליון של מדינות המערב, הורדנו את הפערים בין עשירים לעניים לרמה הנמוכה ביותר מזה עשרים שנה ובאותה מידה הורדנו את האבטלה לשפל של כל הזמנים. זאת תוצאה של מדיניות".

"שכר המינימום הגיע לשיא של כל הזמנים והוא גבוה יותר מהרבה מדינות במערב. השכר הממוצע במשק עלה. כל זאת בזכות המדיניות הכלכלית-חברתית שאנחנו מובילים. בכל תחום יש לנו הישגים כבירים. יש לנו עוד הרבה דברים לעשות, עוד לא סיימנו אותם, אבל בעזרת השם ובעזרתכם אנחנו נסיים אותם".

נתניהו אף הוסיף ואמר, כי "הקואליציה הנוכחית זה בעיניי הגרעין והבסיס לקואליציה הבאה. אנחנו באים לבקש מנדט ברור מהבוחר להמשיך להוביל את מדינת ישראל בדרך שלנו. הדרך הזאת עשתה רבות לאזרחי ישראל והדרך הזאת תעשה רבות לטובת מדינת ישראל. בעזרת השם ובעזרתכם נצליח".