ראש הממשלה ושרי הקבינט המדיני-ביטחוני סיירו באזור הפעילות לנטרול מנהרות הטרור של חיזבאללה ושמעו סקירות על התקדמות המבצע ועל המצב בסוריה מבכירי צה"ל. נתניהו: "יש כאן עבודה יוצאת מן הכלל ששללה את נשק המנהרות מהחיזבאללה"

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושרי הקבינט המדיני-ביטחוני סיירו היום בצפון, באזור פעילות צה"ל לנטרול והשמדת מנהרות הטרור של חיזבאללה במסגרת מבצע "מגן צפוני".

חברי הקבינט המדיני-ביטחוני שמעו סקירות על התקדמות מבצע "מגן צפוני" ועל המצב בסוריה מהרמטכ"ל, ממפקד פיקוד הצפון ובכירים נוספים. בתום הסיור התקיים דיון קבינט.

רה"מ נתניהו אמר בסיור: ״אנחנו פה בפיקוד צפון בסיור של הקבינט. צה״ל הציג בפנינו את הפעולות שלו ביחס לנטרול המנהרות. המבצע הזה רובו ככולו מאחורינו. יש כאן עבודה יוצאת מן הכלל ששללה את נשק המנהרות מהחיזבאללה. הוא השקיע בזה הרבה ואנחנו הרסנו לו את זה.״

צילום: חיים צח, לע"מ

השר נפתלי בנט כתב לאחר הסיור: "משהו חדש ממריא. סיור עומק במבצע ״מגן צפוני״ בצפון. הכיוון טוב. הכוחות מבינים היטב את המשימה. חיזבאללה אינו פוסק לחרוש את רעתנו, ועלינו להיות יצירתיים ויוזמים על מנת לקטום את יכולותיהם". השר אלקין כתב: "בטיסה חזרה מביקור הקבינט בצפון סביב סיפור חשיפה וניטרול מנהרות חיזבאללה. מבצע מוצלח וחשוב מאוד, הישג גדול לכוחות הביטחון ומכה קשה לחיזבאללה".

שלשום הורגשה המתיחות בגבול הצפון באופן ברור, לאחר שצה"ל פתח באש לעבר חמושים סמוך לגדר המערכת ברמת הגולן. על פי הערכות בצה"ל, מדובר בכוח חמוש סורי שתעה בדרכו והחל לנוע לכיוון שטח ישראל. לוחמי צה"ל זיהו את החשודים שחצו את הגבול ב"קו אלפא", שתוחם את שטח החיץ המשתרע לאורך 80 קילומטרים מהחרמון בצפון ועד משולש הגבולות שבין ישראל, סוריה וירדן בדרום.