Yonatan Sindel/Flash90

מלכיאלי בראיון לJDN: "המצב בסקרים קשה? המבחן הוא בקלפי" • צפו

אופטימי למרות הסקרים המאכזבים, מרוצה מהישגי מפלגתו, מסרב לחלק ציונים לכחלון ועדיין לא יודע האם יהיה ח"כ גם בכנסת הבאה: מיכאל מלכיאלי, הח"כ הצעיר והמפתיע של ש"ס, מסכם קדנציה אישית ראשונה ונערך לבחירות • צפו בראיון המלא
 • "כלפי חוץ הכל היה רגיל" נערה מ'סמינר בית יעקב'

  תוכן מקודם

 • אם אתה משמח את שלי

  תוכן מקודם

 • ודאי כל התורמים יזכו למידה כנגד מידה שצאצאיהם יהיו בריאים בנפשם

  תוכן מקודם

 • גם מעדן שוקולד אמיתי וגם גלילי וופל קראנצ'י? בואו להכיר מקרוב >>

  תוכן מקודם

בעיצומן של ההצבעות על פיזור הכנסת תפסנו את ח"כ מיכאל מלכיאלי מש"ס לראיון קצר בלשכתו וביקשנו ממנו שיסכם עבורנו את הקדנציה החולפת אליה הצטרף במהלכה.

"הבחירות מיותרות בגלל שעל פניו אנחנו נחזור פחות או יותר לאותה קואליציה. אבל במידה וראש הממשלה יחליט שהוא לא רוצה לתחזק את הקואליציה הזאת, אז אנחנו מוכנים לבחירות".

למה אנחנו הולכים לבחירות?

הולכים לבחירות בגלל שמרכיבי הקואליציה בחצי שנה האחרונה לא ידעו להסתדר אחד עם השני, כל אחד משך לכיוון שלו וכשראש הממשלה ראה שזה לא הולך לשום מקום, וכמובן הפרישה של ליברמן שהשאירה אותנו עם קואליציה של 61, קשה מאוד לתחזק קואליציה בצורה כזאת, לכן הולכים לבחירות".

לא היה כדאי להעביר את חוק הגיוס לפני פיזור הכנסת?

"במידה והחוק היה משתנה כמו שגדולי ישראל דרשו מאיתנו הנציגים, ברור שהיינו מצביעים בעד. אבל, היות וראש הממשלה לא רצה לשנות את החוק, אז אין שום סיבה להצביע בעדו".

"הנחת העבודה היא שגם אם חס ושלום לא נהיה בקואליציה ויהיה לפיד או מישהו אחר, הם יקחו את החוק הזה. הם לא יביאו חוק יותר גרוע מזה כי זה לא הצעת חוק פרטית, זה הצעת חוק של משרד הביטחון".

שס קיימה את הבטחת הבחירות לדאוג לשקופים?

"אני חושב שאנחנו המפלגה היחידה שנוכל לבוא לבוחר בקמפיין ולומר הבטחנו וקיימנו. אם זה שכר המינימום, ההנחה בתחבורה ציבורית, ההנחה במחיר המים, רפורמות ענקיות בתחום הארנונה, בינוי ועשרות הצעות חוק פרטיות של שס".

מלכיאלי מדגיש: "צריך לזכור, כל הכספים האלה זה מכספים קואליציוניים של ש"ס. פיתוח רשת החינוך התורני, אל המעיין. גם בנושא השקופים וגם בנושא הדתי, שס הובילה ולכן אנחנו מגיעים לבחירות עם הבטחנו וקיימנו".

מלכיאלי מתחמק מלמתוח ביקורת על ההתנהלות הכלכלית של שר האוצר משה כחלון, "אני לא אוהב לתת ציונים לאף אחד. אין ספק שכחלון שר חברתי, רק שאני הייתי מצפה ליותר, אולי הדברים שהוא השקיע בהם, אני חושב שהם פחות חשובים, אבל בסופו של דבר אנחנו מסכמים קדנציה עם הרבה דברים חיוביים מבחינה חברתית".

המצב של שס בסקרים לא מזהיר.

"אנחנו תמיד אמרנו שהסקר האמיתי הוא בקלפי, לפני חודשיים היינו בקלפי- ומאתיים שבעים ושלושה אלף אנשים שמו שס בקלפי. וזה בלי המגזר הערבי, בלי ההתיישבות ומקומות שלא היו בהם בחירות".

מלכיאלי מונה בראיון את הצלחותיו האישיות כשהוא גם מודה ליו"ר שס השר דרעי. הוא זוקף לזכותו את חוק העירוב, חוק הטלפון הכשר, ועוד. כשאנחנו מבקשים ממלכיאלי להצביע על כישלון הוא מזכיר "חוק שרציתי להעביר, להנחה לבחורי ישיבות בביטוח הלאומי, להשוות אותם לסטודנטים", אך הוא מבטיח שיעביר את זה בקדנציה הבא.

מלכיאלי מסרב להשיב האם הוא יהיה בכנסת הבא ומציין כי זה תלוי במועצת חכמי התורה. הוא גם קורא לציבור לצאת להצביע כדי ששס תקבל מספיק מנדטים.

לסיום אנחנו שואלים את מלכיאלי על הבחירות המונצפאליות. הח"כ הש"סי שהיה מעורב במגעים מצהיר כי המלחמה באפליית הבנות הספרדיות תימשך. באשר לבית שמש הוא טוען: שס לא טעתה.

צפו בראיון המלא

כתבות קשורות

אסון מירון: חברי וועדת החקירה הגיע להר בפעם הראשונה
שלומי ברנשטיין, יואלי קליין ושעיה גרוס שרים: "משכני"
שרולי ברונכר מארח את ישי לפידות: לב שמח • צפו
נתניהו: "הממשלה מעלה מיסים כדי לתת 50 מיליארד ש"ח למנסור עבאס"
דרעי: "בנט רוצה להקים מדינת כל אזרחיה; איבדנו את הדמוקרטיה"
רוב הציבור: בנט מכר את אידיאולוגיית הימין כדי להיות ראש ממשלה
סמוטריץ: "זה תקציב שמשקף סולם עדיפויות ערכי חילוני שמאלני"
קטין ערבי זיהה יהודי יוצא מבית כנסת, רדף אחריו ודקר אותו עם סכין
אירוע חמור: אזרח גנב ניידת שחנתה ממונעת ליד תחנת משטרה
ליצמן תוקף: "התקציב כולל גזירות רעב במסווה של רפורמות כלכליות"
גזירות התקציב: הטלת מסים חדשים, גל התייקרויות וביטול הנחות / פרשנות
מתיחות בשייח ג'ארח: ערבי פרץ לבית של יהודי ונורה ברגלו

3 תגובות

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן