האם ש"ס תשב בממשלת נתניהו גם אם יוגש נגדו כתב אישום? מדוע הוא מתנגד להורדת אחוז החסימה? מה דעתו על הפיצול בימין? וכיצד יראה קמפיין הבחירות של המפלגה? • צפו בדבריו המלאים של יו"ר ש"ס בישיבת הסיעה היום

יו"ר תנועת ש"ס, שר הפנים אריה דרעי, הקדיש את "ישיבת הסיעה הפורמלית האחרונה של המפלגה לפני הבחירות" (כהגדרתו) כדי לסכם את הקדנציה האחרונה שהיתה, לדבריו, רוויה בהישגים של כל נציגי התנועה בכל המשרדים והתפקידים השונים. "קשה לשבח את עצמנו, אבל סיעת ש"ס הוכיחה בקדנציה הזו, שכשאנחנו אומרים 'באנו לעבוד' זו לא סיסמה או גימיק אלא נתונים בשטח. חברי הכנסת שלנו מצטיינים בכל תחום, בנוכחות, בהספק של החקיקה בועדות, טיפול בפניות ציבור, וגם הנציגים שלנו בממשלה, סגני השרים, כולם עושים את תפקידם בצורה הטובה ביותר. אני גאה להיות יו"ר תנועת ש"ס ומודה לכולם. הייתי בהרבה ממשלות ואני מוכרח לומר, שזו הייתה הממשלה הטובה ביותר שהיתה לנו מבחינה חברתית ושמירת הסטטוס קוו ואני ומברך את עצמנו שגם הממשלה הבאה תהיה כזו".

דרעי התייחס לפיצול בגוש הימין והסתייג ממנו נחרצות. "מאד כואב לי שחברים בממשלה הזו שהיו שותפים לאורך כל הקדנציה לכל ההחלטות – פתאום עכשיו נזכרים לתקוף את נתניהו או את מדיניות הממשלה. זה לא הגון. יש כללים שצריכים לשמור אותם. הממשלה הזו עשתה הרבה דברים טובים בכל התחומים, ממשלה מאד פוריה מבחינת הישגים ושיתוף פעולה. ידענו לפתור כמעט את כל הבעיות בינינו, ואני מאד מקווה שהממשלה הבאה שתקום תמשיך בדרך הזו".

בהתייחס למערכת הבחירות אמר השר: "ש"ס נמצאת במקום הטוב ביותר מבחינת היערכות. היה לנו מערכת בחירות מאד טובה לרשויות. בתשובה לכל הסקרים שהיו אמרתי שהסקר האמיתי ביותר יהיה בבחירות עצמן, והנה ש"ס רצה בלמעלה מ-90 מקומות ובכולם עם האותיות ש"ס ולמעלה מ-270,000 איש הצביעו ושמו את הפתק הזה, בלי המגזר הערבי וההתיישבות העובדת ועוד, כך שאם אנחנו משקללים את התוצאה, הסוקרים יוכלו להמשיך את הסקרים שלהם ואנחנו נמשיך עם תוצאות האמת".

על סוגיית התמיכה העתידית בנתניהו אמר: "אנחנו מאד מרוצים מהשותפות שלנו עם ראש הממשלה נתניהו וכמובן שהוא המועמד שלנו לראשות הממשלה. אין לנו מועמד אחר ונמליץ עליו, אבל כפי שאמרנו בעבר, ראש הממשלה צריך הרבה שמירה בנושאים החברתיים והדתיים והלאומיים, שמירת הסטטוס קוו מצד אחד והדאגה לחלשים אלו שני הדגלים של ש"ס, שלא השתנו במשך כל ה-30 שנה. אנחנו לא שינינו את הדרך שלנו בגלל סקר כזה או משב רוח תקופתי. בשני הדגלים הללו ועם ש"ס אנחנו שומרים על הליכוד וראש הממשלה".

כשנשאל האם ש"ס תישאר בממשלה גם במקרה והיועמ"ש יחליט על הגשת כתב אישום נגד נתניהו – השיב דרעי בחיוב. "נישאר בממשלה כל עוד החוק מאפשר זו".

במענה לשאלת כתב JDN באשר להתנגדותו להורדת אחוז החסימה הצהיר דרעי כי מדובר, למעשה, בהתנגדות שמשותפת לכל מרכיבי הקואליציה למעט הליכוד. "דיברתי עם כחלון, עם בנט ועם כולם – כולם הביעו התנגדות לזה, למעט הליכוד".

צפו בדברים המלאים של דרעי