צילום אילוסטרציה: נתי שוחט / פלאש 90

שב"כ מפרסם תיעוד של שריפת דגל ע"י החשודים בטרור יהודי • צפו

מעצרם של הנערים החשודים ברצח פלסטינית: במסגרת חקירת המעשה נמצאו ברשותם של הנערים חומרי הסתה שונים נגד המדינה וסמליה. עו"ד איתמר בן גביר לא מתרשם: " אני זוכר היטב כיצד שתלו את סוכן השב"כ רביב שהניף שלטי אס אס והכתים ציבור שלם"

פרשת הטרור היהודי: שב"כ מתיר הערב לפרסום כי במסגרת חקירת הפיגוע, נתפסו ממצאים אשר מלמדים על מאפייניהם האנטי-ציוניים והקיצוניים וכן על מסוכנותם של החשודים אשר באו לידי ביטוי בפעולות ואמירות קשות נגד מדינת ישראל וסמליה.

כך למשל, בחומרים אשר אותרו במהלך חקירת החשודים בשב"כ, נמצא ברשותם סרטון המתעד שריפה של דגל ישראל ע"י חלק מהעצורים בפרשייה. בנוסף, נתפס בחדרו של אחד העצורים דגל ישראל ועליו הכתובת "מוות לציונים" לצד איור של צלב קרס. צפו בסרטון

בנוסף, בשב"כ שבים והודפים את הטענות על אופן ניהול החקירה. להלן הגירסה המלאה

1. הטענה שנשמעה כאילו החשודים "נחטפו" הינה מופרכת. החשודים נעצרו מכוח צווי מעצר שהוצאו כדין לפני המעצר על ידי שופט ומיד לאחר מעצרם נמסרה הודעה על כך לבני משפחותיהם.

2. מכוח החוק, נמנעה מהחשודים פגישה עם עורך דין למשך ששת ימי החקירה הראשונים, שכן הם נחשדים בפעולת טרור חמורה. צעד זה, ננקט מעת לעת כלפי חשודים ערבים ויהודים כאחד. באי כוחם של החשודים הגישו שני עררים לבית המשפט המחוזי נגד מניעת הפגישה ולאחר שבית המשפט נחשף לחשד החמור ולראיות שנאספו, בית המשפט דחה את הערר הראשון ואת הערר השני דחה נוכח הסכמת הסנגורים להאריך את המניעה לפרק זמן מוסכם נוסף.

3. הנחקרים מוחזקים לפי נהלי שב"ס, בהפרדה מלאה מעצורים בגירים במתקן המעצר, כאשר גורמי החקירה פועלים על פי הנחיות גורמי הרפואה והטיפול בשב"ס.

4. הנחקרים נבדקו ולא העלו כל תלונות מול גורמי הרפואה של שב"ס ולא מול בתי המשפט במסגרת דיוני הארכת המעצר ועררים שהתקיימו.

5. הקפדה על מתן ציוד תפילה:
• במהלך במהלך שהותם סופקו לנחקרים על ידי שב"ס כלל צרכי הדת, לרבות ציוד תפילה ובגדים, ולרבות האפשרות לקיים פולחן דתי, כולל במהלך השבת.
• הנחקרים מקבלים אוכל כשר, לא עלו כל תלונות מצידם לגבי איכות או כמות האוכל.

6. במהלך הדיונים שהתקיימו עד כה בעניין הנחקרים בבימ"ש השלום ובימ"ש המחוזי לא העלו הנחקרים טענות כלשהן אודות מצבם הרפואי או הנפשי או כל טענה בנוגע ליחס אליהם מצד גורמי החקירה.

7. יודגש כי במהלך הדיונים שאלו השופטים את הנחקרים לגבי מצבם במהלך הדיונים וכאמור לא עלו טענות בנושאים אלה מצידם.

"שירות הביטחון הכללי לא ירתע ממסע הכפשות והדה לגיטימציה המתנהל ע"י גורמים בעלי אינטרס, וימשיך לפעול בנחישות כנגד כל גורם המעורב בפעולות טרור, ויעשה כן באמצעות כל הכלים העומדים לרשותו ע"פ חוק".

עו"ד בן גביר, פרקליטם של הנערים החשודים, מסר בתגובה: "היינו כבר במספר דיונים בבית המשפט  ומעולם החוקרים לא ייחסו לנחקרים את החזקת הדגל עם הסמל המתועב, היה לי ברור היום אחרי שבית המשפט רמז לשב"כ שלמעשה אין חומר בתיק כי זה רק שאלה של זמן עד לספין של דוברי שבכ ואכן ספין זה לא איחר לבוא.

כשהשב"כ בלחץ כל הדרכים כשרות ולכן נשמע בימים הקרובות ספינים נגד החשודים שהם אנטי ציונים וכדומה, בפועל מדובר בילדים טובים שאוהבים את מדינת ישראל. 

אני זוכר היטב כיצד שתלו את סוכן השבכ רביב שהניף שלטי אס אס והכתים ציבור שלם. איני יודע האם זה המקרה אבל מוכרח להודות שהעיתוי של הוצאת ההודעה, והלחץ שהשב"כ נמצא בו, עשויים להוביל אותם לטעות שוב וכפי שטעו בפרשת אבישי רביב, הם יעשו זאת גם כעת".

בנוסף מסר בן גביר כי תוגש תביעת דיבה נגד השב"כ על ההאשמות אלו.

2 תגובות

אויייי אייין לשב"כ במה להתעסק אלה בילד ששורף דגל.
תגידו זה אמיתי או שאני הוזה.
עד איפה נגיע אנחנו היהודיים מפחדים מעצמנו היהודים(ממוסרים ושונאים יהודיים) לעשות צעד הכי קטן כי בטוח שיהודי מאיזשהו מיגזר ילשין או ימסור אותנו ( כמו שעשו מזמן שמשון הגיבור ועד היום) ואפילו עם חיילים יעשו זאת אותם אנשים יטפלו בהם .
אז יהודיים כבר לא עושים כלוום חוץ מטוב גם עם האוייבים.
אז השב"כ תפס ילד שורף דגל .
גוווואאאלטטט

גם במאבק על קבר יוסף השבכ הוביל את קמפיין השיימונג נגד גיבורי ישראל שמסרו נפשם על המקום, וכהיום אלפי יהודים ב"ה הולכים להציון הק' ולא כמו קברים אחרים
השמאל ואנטישמיים עובדים דרך השבכ תינוקות שנשבו

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן