צילום: אהרון קרון / פלאש 90

מרן שר התורה על חילול בית הכנסת: "הפורעים יתנו על כך את הדין"

בני ביתו של מרן הגר"ח קנייבסקי מעידים כי הוא הגיב בזעזוע ובכאב גדול על חילול בית הכנסת בקרית יובל, והתבטא בחריפות נגד הפורעים. מוקדם יותר פסק הראשל"צ כי מי שנחשף למראה צריך להתענות. הרה"ר: יש לעשות חשבון נפש


(בוידאו: ראש עיריית ירושלים על המראות הקשים בבית הכנסת)

הפוגרום המזעזע בבית הכנסת 'שיח ישראל' בירושלים: בני ביתו של מרן שר התורה, הגאון רבי חיים קנייבסקי, עדכנו אותו על האירוע החמור.

ע"פ בני הבית, מרן הגיב בזעזוע גדול ואמר "הפורעים יתנו על כך את הדין".

בהמשך היום צפויים רבני קרית יובל לעלות למעונו של מרן כדי לשמוע ממנו הדרכה ועצה לנוכח האירוע הכואב.

הרב הראשי לישראל הראש״ל הגאון רבי יצחק יוסף, אמר הבוקר: "הלב היהודי מתפלץ למראה ספרי תורה מתגוללים בבזיון נורא שחוללו ע״י בני בליעל בתוך בית הכנסת. על הרשויות להפוך כל אבן, להגיע אל הפושעים ולמצות איתם את מלוא חומרת הדין". הוא פסק כי "על כל אותם שנחשפו לזוועה, לקבל על עצמם תענית או לפדות אותה בצדקה וכן כל יהודי שכבוד התורה יקר לליבו, יקבל על עצמו יום של לימוד תורה בתענית דיבור להגדיל ולחזק כבוד התורה שחולל".

הרב הראשי לישראל הגר"ד לאו: "זהו בוקר קשה לכל יהודי באשר הוא, לא ניתן לעבור לסדר היום אחרי חילול ברוטאלי שכזה בבית מקדש מעט, חובה עלינו לעשות חשבון נפש איך הגענו למצב שבעיר הקודש ירושלים מתחלל בית כנסת וספרי תורה מושלכים לרצפה. לצערי זה לא המקרה הראשון בתקופה האחרונה ואני מצפה שמשטרת ישראל תתיחס לזה כאל פשע שנאה לכל דבר וירכזו את מרב המאמצים שמי שאחראי למעשה הנפשע לא יינקה".

3 תגובות

מ-ז-ע-ז-ע!
פשוט ירדו לי דמעות לנוכח המראה הקשה!
מי יתן וימצו את הדין עם אותם רשעים ארורים!

וי וי וי …יום אבל לישראל כיום חורבן בית המקדש . אוי להם לשטופי השנאה . אוי להם כי אבדון וכף הקלע טוב להם מכעסו של חי העולמים . אוי לטיפשים שמעודדים שנאת עובדי ה' . אוי להם לחמורים שעושים מעשים שלא ייעשו . אוי להם לשטופי הזימה והרצח . כולנו בוכים ומזועזעים כיום בו נשרף ההיכל .
אוי להם למפלצות אדם שעושים מעשה נבלה בישראל . הקב"ה יקום וידרוש מהם ומהשולחים ומאותם שדוחפים אותם הן ישירות והן בדרך של הרצאות ובכל דרך . אשר בשר כלבחם בשרכם . ימח שימכם .אמן

ה' ישמור בא לי לבכות

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *