צילום: פלאש 90

"התחלה רעה. גנץ נשמע כמו איש מרצ. שיראה מה קרה לגבאי"

התגובות במערכת הפוליטית לנאום גנץ: במפלגות החרדיות מביעים אכזבה מההצהרות שלו בנושאי דת ומדינה. בליכוד תוקפים: "מכבסת המילים של גנץ לא תסווה את העובדה שהוא איש שמאל" • וגם: סרטון התגובה של 'הימין החדש'

 • מרן רבי ברוך ויסבקר שליט"א פונה אליכם בפניה אישית ומרגשת

  תוכן מקודם

 • שכני משפחת רוטנר בוידוי כואב: "תמיד ידענו שהמצב מורכב"

  תוכן מקודם

 • מחפשים דירה בלב רמת בית שמש ד'? אתם חייבים לשמוע על ההטבה הזו

  תוכן מקודם

 • קברוך דיין האמת: הרב חיים טודרוס גולדבלט זצ"ל

  תוכן מקודם


(בוידאו: סרטון שפרסמה מפלגת 'הימין החדש' נגד גנץ ויעלון)

‏במערכת הפוליטית מגיבים לנאומו של בני גנץ מוקדם יותר הערב. "כל מכבסת המילים של גנץ, שקיבל היום חיבוק ענק מהתקשורת, לא תסווה את העובדה שהוא איש שמאל. מי שאומר שהוא לא שמאל ולא ימין – הוא שמאל. מיד לאחר הבחירות גנץ יתאחד עם לפיד ויתר מפלגות השמאל – ויקים ממשלת שמאל", נאמר בהודעה רשמית שפרסמה מפלגת הליכוד, הערב.

עוד בהודעת המפלגה: "התרגיל השחוק של השמאל להדביק גנרל בראש רשימה כדי להפיל ממשלת ימין – לא יעבוד הפעם על המחנה הלאומי".

ראש הממשלה נתניהו כתב בחשבון הטוויטר שלו: "עוד נאום של לפיד. מי שאומר שהוא לא ימין ולא שמאל – הוא שמאל".

מ'חוסן לישראל' נמסר בתגובה לתגובה: "תודה על 10 שנים. אנחנו ממשיכים מכאן".

במפלגות החרדיות הביעו אכזבה מהעבודה שגנץ הבטיח לקדם אג'נדות אזרחיות אנטי-דתיות דוגמת ברית הזוגיות ותחבורה ציבורית בשבת. "גנץ אדם מוערך, אך פגיעה בשבת ובסטטוס קוו זה להתחיל ברגל שמאל. מציעים לו לראות איך גבאי הידרדר מאז החל לדבר על תח״צ בשבת וללמוד מכך לעתיד", אמר גורם ב'יהדות התורה' לערוץ 12.

יו״ר ש״ס השר דרעי מסר: "בני גנץ, אחרי שבועות של שתיקה, הבשורה שלך לעם ישראל היא נישואים אזרחיים וכותל רפורמי? תחבורה ציבורית בשבת? לא, בני. זו לא הדרך לאיחוד העם אלא לפירודו. אל תפרום את הרקמה העדינה המחברת אותנו כעם. אל תיגע במסורת ישראל".

סגן השר יעקב ליצמן: "בני גנץ גילה הערב טירונות פוליטית. לדבר על שיתוף פעולה עם החרדים ובאותה נשימה להצהיר על תחבורה ציבורית בשבת, ברית הזוגיות וכותל רפורמי – זה לא יילך ביחד ולא יוכל להתממש.

בני גנץ, ההיסטוריה מוכיחה ששמירה על ערכי המסורת והדת מהווה ערובה להצלחה פוליטית ומנהיגותית. בעוד נקיטת אג’נדה אנטי דתית הינה מתכון לכישלון".

ח"כ יואב בן צור: "הרמטכ"ל לשעבר, בני גנץ, חצה קווים אדומים בהתייחסותו לסטטוס קוו והפגיעה הפרובוקטיבית בצביון היהודי. כמו דומיו עניין של זמן עד שהוא יפסיק להיות רלוונטי. גנץ נשמע הערב כמו פעיל מרצ".

עוד תגובות במערכת הפוליטית

מפלגת הימין החדש: "אדריכלי התיקו מצוק איתן, גנץ ובוגי, התאחדו. הנה מה שאירע בקבינט בפעם האחרונה שגנץ ובוגי היו יחד".

יו״ר התנועה ציפי לבני: "מברכת את גנץ על דבריו. אין ספק שהמדינה קודמת לנו והשאלה החשובה היא איזה ישראל נשאיר אחרינו – האם זו תהיה מדינה עם הרוח הרעה שנתניהו ושותפיו השרו עליה או מדינה ברוח מגילת העצמאות, עם רוב יהודי ועם שוויון. על זה אני והתנועה בראשותי נאבקים כל השנים האחרונות. המבחן האמיתי לפנינו – איך כל אחד מאיתנו יפעל כדי להשיב את ישראל למסלול".

ח״כ ד״ר נחמן שי: "גם אנשים ראויים (האוזר,הנדל) לצד דמויות מוכרות לא יטשטשו את התמונה, הישות הפוליטית החדשה היא שעטנז אידאולוגי, העמימות היא שם המשחק. מושכים זמן, מיבנים כאלה מתמוטטים ברוח הראשונה".

ח"כ מיכל בירן: "בני גנץ לא רוצה בנתניהו, אבל מנציח את שלטונו. אלטרנטיבה אמיתית לא נוצרת בכניעה לפילוג ובפחד שימתגו אותך כשמאלני, ובטח שלא באמצעות מפלגת שעטנז שנוצרה ערב בחירות, עם חיי מדף קצרים, בלי עבר, בלי עתיד".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell