יו"ר 'חוסן לישראל' נאם בועידת מינכן והביע תמיכה מלאה במדיניות של רה"מ בנושא האיראני. נתניהו עצמו מעדיף להזכיר לגנץ את תמיכתו בהסכם הגרעין ומכנה אותו: "חקיין, טרמפיסט וחובבן" • בפנים: הדברים המלאים והסרטון של נתניהו נגד גנץ

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, תוקף הבוקר בחריפות את יו"ר 'חוסן לישראל', הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ, על רקע נאומו בועידת מינכן נגד הסכם הגרעין של איראן. "הובלתי את ההתנגדות להסכם הגרעין עם אירן. הייתי צריך להתייצב מול כמה מראשי זרועות הביטחון בארץ שאמרו זה לא נורא", אמר נתניהו בדרכו לישיבת הממשלה תוךף שהוא רומז לעמדתו הקודמת של גנץ בנושא.

לדבריו, "צריך לראות את חצי הכוס המלאה….היום יש לנו טרמפיסטים שרוכבים על הגל, אבל הציבור יודע להבחין בין מנהיגות אמיתית לחקיינות חובבנית".

יצוין כי אתמול פרסם נתניהו סרטון נגד גנץ על רקע התנגדותו להסכם הגרעין. צפו

גנץ עצמו, בחר להתעלם מהמתקפה, ובנאומו בועידה הביע תמיכה מלאה במדיניותו של נתניהו. "הוא יריב פוליטי שיש לי אי הסכמות איתו על נושאים רבים, אבל שנינו בנים מסורים של אותה האומה. וכשביטחון ישראל תחת איום אין הבדל ביננו. בנושא הקריטי הזה אין ימין ואין שמאל. אין קואליציה ואין אופוזיציה כשזה מגיע להגנה על מדינת ישראל. אני עומד כתף אל כתף עם ראש הממשלה במלחמתו נגד איראן ואני בטוח שגם הוא ינהג כך כשאני אשרת בתקווה כראש הממשלה של מדינת ישראל".

גנץ פנה למנהיגי העולם ואמר כי שר החוץ האיראני זריף מנסה להוליך אותם שולל: "המשטר האיראני דורש את השמדת העם היהודי…זהו משטר המערער את היציבות במזרח התיכון ומהווה סכנה קיומית לסדר העולמי". גנץ שלח מסר לנשיא רוחאני ולהנהגת העם האיראני: "במשמרת שלי לא יהיה הסכם מינכן צ'ימברלייני, לא תהיה מדיניות פייסנית ואיראן לא תאיים על ישראל על ידי השתלטות על סוריה, לבנון או רצועת עזה. במשמרת שלי איראן לא תשיג נשק גרעיני".

בתוך כך, בישיבת הממשלה שנערכה היום התייחס נתניהו לועידת ורשה ואמר: "בסוף השבוע חזרתי מוועידת השלום והביטחון במזרח התיכון שהתקיימה בוורשה. נפגשתי שם עם סגן נשיא ארה"ב מייק פנס ועם מזכיר המדינה האמריקני מייק פומפאו. הקשר בין ישראל לארה"ב חזק מאי פעם. בוועידה הזאת קרה שינוי היסטורי בעל חשיבות רבה לישראל: היו שם 60 שרי חוץ ונציגי מדינות, כולל מדינות ערביות שאין לנו יחסים עמן, שישבו יחד עם ישראל וגם התייצבו בעמדה שקבענו נגד איראן. אמרתי להם שהתוקפנות האיראנית היא הגורם המרכזי שמערער את המזרח התיכון ואת העולם כולו ושעלינו למנוע מאיראן נשק גרעיני ולבלום את ההתבססות הצבאית שלה בסוריה. אנחנו נמשיך לפעול כל העת כדי להבטיח את ביטחון ישראל."

על פגישתו הצפויה עם פוטין אמר נתניהו: "ביום חמישי אפגש במוסקבה עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין. אני אדון עמו בהמשך חיזוק מנגנון התיאום כדי למנוע חיכוך בין צה"ל לצבא רוסיה. השיחות האלו חשובות מאוד והן חלק מהמאמץ המתמשך שלנו להבטיח את חופש הפעולה של מדינת ישראל נגד איראן וגרורותיה שמכריזות על כוונתן להשתמש בסוריה כחזית במלחמה שלהן להשמדת ישראל."