בשעה האחרונה נפגש ראש הממשלה בנימין נתניהו עם נשיא רוסיה וילדמיר פוטין והשניים דנו בהתבססות איראן בסוריה ובמצב במזרח התיכון בכלל • נשיא רוסיה נענה להזמנת נתניהו וצפוי לבוא לביקור גומלין בישראל • ראש הממשלה יעשה את דרכו לישראל כבר הלילה

שבוע אחרי שביטל את פגישתו עם נשיא רוסיה בעקבות המאמצים לאיחוד מפלגות בימין, בשעה האחרונה נפגש ראש הממשלה בנימין נתניהו עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין, במוסקבה, כשברקע המתיחות ביחסים בין ישראל ורוסיה, בעקבות פעילות ישראל בסוריה. וזאת כהמשך למשבר שנוצר עם רוסיה קודם, עקב הפלת מטוס רוסי בשמי סוריה.

בפגישה, בה אף נוכחו השר זאב אלקין, ראש המל"ל מאיר בן שבת והמזכיר הצבאי אבי בלוט, דנו השניים בעניין התבססות איראן בסוריה ובמצב במזרח התיכון בכלל. "הקשר הישיר הזה בינינו מנע חיכוכים בין הצבאות ותרם לביטחון וליציבות באזור", אמר נתניהו לפוטין והוסיף, כי "האיום הגדול ביותר ליציבות ולביטחון באזור בא מאיראן ואנו נחושים להמשיך בפעילות התקיפה שלנו נגדה וניסיונותיה להתבסס בסוריה".

במהלך הפגישה אמר נתניהו לפוטין: "אני רוצה להודות לך על ידידותך ועל הדרך הישירה, הגלויה והאמתית שבה אנו מקיימים את הקשר בין רוסיה לישראל" ופוטין אמר, כי "חשוב מאוד שנמשיך לשתף פעולה בינינו. רוסיה הייתה שותפה בתמיכה בהקמת ישראל"

אחרי פגישתו עם נשיא רוסיה, שאף נענה להזמנה לביקור גומלין בישראל, ראש הממשלה צפוי להשתתף בכינוס של הקהילה היהודית במוסקבה והוא צפוי לחזור כבר הערב לישראל, לאחר שקיצר את נסיעתו בשל כוונת היועץ המשפטי לממשלה להודיע על כתב אישום נגדו בכפוף לשימוע.

 וידאו: איתי בית און/ לע"מ – סטילס: חיים צח/ לע"מ