המשיח בפתח: מרן הגר"ח קנייבסקי קורא לרכוש מחצית השקל מכסף צורי

בְּאֶחָד בַּאֲדָר מַשְׁמִיעִין עַל הַשְּׁקָלִים • גם אתם יכולים לזכות להחזיק את עותק מהמטבע ולקיים את הוראת הגר"ח קנייבסקי שליט"א ולרכוש את המטבע הנדיר של מחצית השקל מכסף צורי • צפו

מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי שליט"א

מחזיק בהתרגשות מטבע מחצית השקל מבית שני ואומר "מי שיכול. שיקנה ויכין מחצית השקל מכסף צורי לבית המקדש

נאמני ביתו של שר התורה מרן הגר"ח קנייבסקי, הגבאים, ר' גדליה הוניגסברג, ר' משה סמוטני, ור' ישעיה אפשטיין, לא ראו זמן רב את מרן ר' חיים מתרגש כ"כ, כאשר זכה להחזיק בידיו עותק מהמטבע המקורי של מחצית השקל שהיה בזמן בית שני.

את המטבע מסר למרן שר התורה, מגיד השיעור המפורסם, הרב יונתן שטנצל, העוסק בשיעורים בלימוד קדשים ובמשנה היומית.
כשהוא מצטט את לשונו של הרמב"ן בסוף פירושו על התורה, כשהגיע בסוף ימיו לגור בארץ ישראל, וראה את המטבע המקורי בעכו, שמצד אחד, יש את מקלו של אהרון, שקדיה ופרחיה. ומהצד השני צנצנת המן. המשקל של מחצית השקל, לדעת הרמב"ן תואם לשיטת רש"י שזה באזור 7 גרם ולא לשיטת הגאונים שזה 8.5 גרם.

כששאל הרב שטנצל את הגר"ח: האם לאחר שהרב הודיע בתקופה האחרונה, שאנחנו עומדים ממש ממש, לפני ביאת המשיח, האם כל יהודי, צריך כבר להכין בביתו את המטבע, ולקיים את פסק הרמב"ם בהלכות שקלים א-ט: "באחד באדר משמיעין על השקלים כדי שיכין כל אחד ואחד מחצית השקל שלו, ויהיה עתיד ליתן"
ענה מרן הגר"ח כאשר הוא הופך שוב ושוב ובוחן את המטבע מכל צדדיו:"מי שיכול, שיקנה את מחצית השקל מכסף צורי"
חשוב לציין כי יש איסור הלכתי להקדיש את המטבע של מחצית השקל, כפי שהגמרא ביומא סו. :"אין מקדישין ואין מעריכין ואין מחרימין בזמן הזה…. ואם הקדיש… מעות וכלי מתכות – יוליך הנאה לים המלח".

בעת שהכניס שר התורה את המטבע הנדיר לארנקו, נאמר בחדר כי תלמידו של מרן החפץ חיים ר' קלמן פרבר כתב בספרו: כי בישיבה בראדין דיברו שיש להחפץ חיים חליפה מיוחדת למשיח.

גם אתם יכולים לזכות להחזיק את עותק מהמטבע ולקיים את הוראת הגר"ח קנייבסקי שליט"א וניתן להזמין בכל עמדות "נדרים פלוס" בבתי הכנסת ( קוד מוסד 6700) או דרך עמדות *קהילות. מספר מוסד 12686*
או בקו 077-9000-900
המטבע של מחצית השקל מכסף צורי, עשוי מכסף צרוף מזוקק, 925 סטרלינג.

השבוע פרשת שקלים בו קראנו את ציווי התורה בפרשת כי תשא, זה יתנו…מחצית השקל בשקל הקודש.
גם המקובל הצדיק רבי דוד בצרי שליט"א, התרגש להחזיק את המטבע הנדיר של מחצית השקל מכסף צורי, ונתן ברכה לכל מי שיחזיק מטבע זה בביתו.


המקובל הצדיק רבי יעקב עדס שליט"א שקיבל את המטבע של מחצית השקל, בחדרו הקטן ברחוב תחכמוני, בשכונת מקור ברוך בירושלים, ביקש לשלוח את המטבע של מחצית השקל עוד באותו ערב ע"י שליח, ליהודי עני בשכונת בתי וורשא בירושלים, בתוספת 50 ש"ח, על מנת לזכות את העני שיהיה לו גם מחצית השקל. כפי שכתוב העשיר לא ירבה והדל לא ימעיט, וגם כסף לצדקה"

להזמנה מחצית השקל מכסף טהור דרך קהילות

https://kehilot.info/donate/12686

*להזמנה דרך נדרים פלוס*
https://www.matara.pro/nedarimplus/online/?mosad=7001165

 

3 תגובות

איך פתאום יש כמות מטבעות עתיקים למכירה , אם זה מקורי המחיר צריך להיות אסטרונומי , עושים זיוף של המטבעות ומטריפים את הציבור
חבל על הכסף של האברכים ,

מוכרים לנו 'תותים' מכסף צורי

הכל בסוף ביזניעס אצלכם..

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן