יו"ר 'כחול לבן' במתקפה חריפה על ראש הממשלה: "מנחם בגין לא היה מתקבל במפלגת הליכוד של נתניהו". עוד תקף: "אצל נתניהו, סמוטריץ' יהיה שר חינוך, אני מאמין לו יותר מאשר לנתניהו, הוא יעשה הכל למען השרידות הפוליטית שלו"

יו"ר 'כחול לבן' הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ תקף היום בחריפות את ראש הממשלה ויו"ר 'הליכוד' בנימין נתניהו: "אצל בגין, נתניהו כבר היה מודח מהליכוד", כתב גנץ בפייסבוק. "בימים אלה אנו מציינים 27 שנים לפטירתו של מנחם בגין ו-40 שנים להסכם השלום בין ישראל למצרים, שבגין ונשיא מצרים אנואר סאדאת חתמו עליו. כחייל צעיר זכיתי לאבטח את שיירתו של סאדאת בישראל, בימים שהפיחו תקווה בדור שלם".

לדברי גנץ, "צריך לומר את האמת – מנחם בגין לא היה מתקבל במפלגת הליכוד של נתניהו. הוא היה נחשב עוכר ישראל. איך היו נראים היום סרטוני ההסתה השקריים של נתניהו כלפי מנחם בגין? בגין היה פטריוט ישראלי, ממייסדי תנועת החירות, איש ימין שורשי וצנוע שסלד מכהנא, שהגן על הדמוקרטיה, ששמר על הביטחון וחתר לשלום. מורשת בגין היא מנהיגות מחברת, מאחדת ומלכדת – לא שלטון של הסתה, פלגנות ושיסוי".

עוד תקף את נתניהו, "אצל נתניהו, סמוטריץ' יהיה שר חינוך – שמענו אתמול את התוכנית שלו למערכת החינוך הישראלית. אני מאמין לו יותר מאשר לנתניהו שאומר שלא ימנה אותו. נתניהו יעשה הכל למען השרידות הפוליטית שלו – ובדרך יקריב את חינוך ילדי ישראל ויפקיד אותו בידיהם של קיצוניים שבקיצוניים, קטן עליו. אנחנו לא נאפשר זאת".

 

נתניהו לאנשי הליכוד: כך תעבירו אלינו מנדטים מ'כחול לבן'

 

הבוקר אמר נתניהו בתרוך לחברי הליכוד כי, "אנחנו נלחמים על המרחב מימין לשמאל, בין הליכוד לבין לפיד וגנץ. אנחנו רוצים להשפיע על מה שנקרא מצביעי "מרכז-ימין" לחזור לליכוד. כשהם ידעו את האמת, שלפיד וגנץ הם מפלגת שמאל שמתחזה לימין, הם יחזרו לליכוד. אם הם ידעו שלפיד וגנץ נשענים על מרצ והמפלגות הערביות – הם חוזרים לליכוד".

"אם הם ידעו שלפיד וגנץ, כמו שהם אמרו בקולם, רוצים לעשות עוד התנתקות ולפנות יהודים – הם יחזרו לליכוד. את כל הדברים האלה הם אמרו לפני שהם נכנסו למשרד פרסום שאומר להם מה לומר ומה לא לומר. כשהציבור יבין את העמדות האמיתיות שלהם, הציבור הזה יחזור לליכוד ונוכל להרכיב ממשלת ימין. אין דרך אחרת להקים ממשלת ימין אלא להצביע לליכוד אחד גדול – רק זה ימנע ממשלת שמאל. זה הקרב ההסברתי של השבועות הקרובים", כך נתניהו.