צילום: יונתן סינדל / פלאש 90

בעקבות הפיגוע: הקבינט מתכנס לדיון חירום, נמשך המצוד אחר המחבל

בעקבות פיגוע הירי הקשה בשומרון בו נהרג אזרח כבן 20 ו-2 נוספים נפצעו באורח אנוש וקשה, הקבינט המדיני ביטחוני מתכנס בשעה זו לישיבת חירום ובכלל זאת גם ירי הטילים מעזה לעבר גוש דן. ארגון הטרור חמאס נטל אחריות על הפיגוע. המצוד נמשך

בעקבות פיגוע הירי הקשה בשומרון בו נהרג אזרח כבן 20 ו-2 נוספים נפצעו באורח אנוש וקשה, הקבינט המדיני ביטחוני מתכנס בשעה זו לישיבת חירום לדון בהסלמה המתמשכת בתקופה האחרונה ובכלל זאת גם ירי הטילים מעזה לעבר ערי גוש דן.

ארגון הטרור חמאס לקח אחריות לפיגוע הבוקר והודיע כי הפיגוע בא בתגובה לפשעי הכיבוש ומה שקורה בירושלים ובאל-אקצא.

כזכור, ישראלי אחד נהרג בפיגוע משולב הבוקר (ראשון) בצומת אריאל שבשומרון. אדם נוסף נפצע באורח אנוש עם פגיעת ראש, אחד באורח קשה עם פציעת חזה ובטן. שני מהפצועים מפונים לבית החולים בלינסון.

מתחקור הפיגוע עד כה עולה כי, המחבלים מגיעים לצומת אריאל חמושים בסכין. הם דוקרים ישראלי וחוטפים את הנשק. לאחר מכן יורים בו והורגים אותו. הם מבצעים ירי נוסף בצומת אריאל לעבר רכב אזרחי והורגים ישראלי נוסף. גונבים את הרכב לעבר צומת גיתי אבישר שם מבצעים ירי נוסף במקום פצוע קשה ופצוע קשה עד בינוני.

לאחר הירי בזירה השנייה נמלטו המחבלים ברכב לכיוון הכפר הפלסטיני בורקין שם נטשו וכעת כוחות צה"ל מנהלים אחריהם מרדף רגלי ומכתרים מספר כפרים פלסטינים באזור. מסוק הועלה לאוויר בכדי לסייע בחיפושים. ההערכה בקרב הכוחות שהמחבלים חמושים. לאחר הערכת מצב בעקבות הפיגוע, הוחלט לסגור את השערים בכל יישובי מרכז השומרון. גם השערים של ברקן ואזור התעשייה ברקן נסגרו. הפלסטיניים מדווחים על סגירת הכפרים הפלסטינים באזור.

מבית החולים בלינסון נמסר כי מצבו של הפצוע במצב אנוש נותר ללא שינוי, והוא מאושפז בטיפול נמרץ. הפצוע השני מצבו קשה מאוד והוא יצא מחדר ניתוח ועבר לטיפול נמרץ. עדיין נשקפת סכנה לחיי שני הפצועים.

בישיבת הממשלה הבוקר אמר נתניהו, "אנחנו בעיצומו של מרדף אחר המפגעים בשני מוקדים באזור אריאל. אני מחזק את ידיהם של חיילי צה״ל, השב״כ וכוחות הביטחון שרודפים אחר המפגעים. אני בטוח שהם ילכדו אותם ונמצה איתם את הדין כפי שעשינו בכל המקרים האחרונים".

"ישראל רואה בחומרה רבה את השיגור של רקטות מרצועת עזה לעברנו בסוף השבוע. החמאס נושא באחריות לכל התקפה מרצועת עזה, גם כשמדובר בירי מכוון וגם כשמדובר בירי בטעות".

נתניהו הוסיף, "הוריתי לתקוף מאה מטרות טרור של חמאס, וצה״ל הנחית עליהם מכה קשה. במידת הצורך נעצים את התקיפות הללו ככל שיידרש, כדי להמשיך להבטיח את השקט לאזרחי ישראל".

"השבוע יגיע לישראל מזכיר המדינה האמריקני מייק פומפאו. אני אדון עמו במאמצים שלנו למנוע התבססות צבאית של איראן בסוריה, ומעל לכל, נדון במאמצים למנוע מאיראן להשיג נשק גרעיני".

"אני אפגש עמו גם יחד עם נשיא קפריסין וראש ממשלת יוון כדי לקדם את הנחת צינור הגז שיעבור מישראל לאירופה. הדבר יביא להכנסות עצומות לקופת המדינה שיופנו לרווחת אזרחי ישראל".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *