צה"ל הציב מיגוניות מפלדה נגד פיגועי ירי בצמתים ברחבי יהודה ושומרון. לאחר ביקורת נוקבת מצד תושבי האזור ביהודה ושמרון, "במקום לנהוג ביד קשה, אנחנו מסתתרים מאחורי חומות בביתנו שלנו". בצה"ל התקפלו והודיעו כי יסירו את המיגונית עוד היום

צה"ל הציב הבוקר מיגוניות מפלדה נגד פיגועי ירי בגבעת אסף ביהודה ושומרון בה אירע פיגוע ירי לפני כשלושה חודשים.

ההחלטה מעוררת המחלוקת התקבלה ככל הנראה בעקבות פיגועי הירי ברחבי יו"ש, שהאחרון שבהם אירע ביום ראשון האחרון בצומת אריאל ובצומת גיתי אבישר.

המיגוניות לטענת צה"ל הוצבו בכדי לשמור על חייהם של החיילים והאזרחים המשתמשים בתחנת האוטובוס המוצבת במקום אך בצה"ל לא העריכו את עוצמת הזעם של המתיישבים והפוליטיקאים בעקבות הצבת המיגוניות שכינו אותם כ"כלובים".

יו״ר הימין החדש השר נפתלי בנט אמר: "ההחלטה של מערכת הביטחון, אחרי שורה של מעשי רצח ביהודה ושומרון, להכניס את החיילים בטרמפיאדות לבונקרים, היא החלטה מבישה. ככה לא מנצחים את הטרור. כדי לנצח את הטרור צריך להרוס את בתי המחבלים ולהרוג את המחבלים, ולא להכניס את חיילי צה״ל לבונקרים".


השר בנט מגיב להצבת המיגונית הבוקר.

ראש המועצה המקומית אפרת  עודד רביבי הביע צער על המיגון החדש ואמר כי לדעתו התמגנות היתר תזמין פיגועי טרור נוספים ומתוחכמים יותר, ותפגע בעיקר בשגרת החיים.

"מעמודים עברנו לבטונדטות ומשם לחיילים בכל צומת וכעת אנחנו ניצבים מול בנייה נוספת של חומות. מיגנו את עצמנו לדעת ועתה הגיעה העת לשנות את דפוסי הפעולה של הצבא. ההתמגנות לא הוכיחה את עצמה ונדמה שדווקא עצם העובדה שמיגנו את עצמנו לדעת הביאה להתגברות הטרור. אני מקווה שמקבלי ההחלטות ימצאו דרכים ראויות יותר להתמודד עם האיומים תוך שמירה על שגרת החיים של תושבי יהודה ושומרון."

יוחאי דמרי, ראש המועצה האזורית הר חברון הגיב: "המיגוניות החדשות בצמתי יהודה ושומרון הן אבסורד, במקום לנקוט ביד קשה ולגרש את משפחות המחבלים, אנחנו מסתתרים מאחורי חומות בביתנו שלנו".

"גם למיגון יש גבול, המיגוניות משדרות פחד, חולשה, ואזור מלחמה. אנו מחזקים ומודים לחיילי ומפקדי צה"ל במלחמתם המסורה בטרור וקוראים למובילי המדיניות לחשב מסלול מחדש."

כאמור, בעקבות הביקורת הרה שהושמעה כלפי החלטת צה"ל להציב את אותה מיגונית הבהירו בצה"ל כי המיגונית הוצבה היום בבוקר אך ורק בצומת גבעת אסף וכי היא תוסר עוד היום.