מרדכי קרויזר, שהוכה קשות ושוטר תועד מושך בפאותיו, הגיש תלונה למח"ש וסיפר: "הם בעטו בי, נתנו לי מכות והפילו אותי לארץ. אחר כך, הצטרפו עוד כמה שוטרים והמשיכו עם אלימות קשה - הרבה סטירות בראש ובעיטות בשאר חלקי הגוף"


צפו: קרויזר משחזר את האלימות הקשה. צילום: באדיבות 'כאן חדשות'.

מרדכי קרויזר, שהוכה קשות במהלך מעצר שווא ביום שישי האחרון בבית שמש, הגיש היום תלונה ביחידה לחקירת שוטרים בירושלים (מח"ש) נגד השוטר שתועד מושך בפאותיו. "הם בעטו בי, נתנו לי מכות והפילו אותי לארץ. אחר כך, הצטרפו עוד כמה שוטרים והמשיכו עם אלימות קשה – הרבה סטירות בראש ובעיטות בשאר חלקי הגוף. נגררתי על ידיהם וכשהתקרבנו לכביש, הם עמידו אותי, התחילו למשוך בכוח את הפיאות – ותלשו חלק מהפאה השמאלית שלי", שיחזר בראיון ל'חדשות 13'.

בראיון ל'כאן חדשות' הוסיף שהאלימות כלפיו נמשכה גם לאחר שהכניסו אותו לניידת ותוך כדי הגרירה השוטרים אמרו לו "אתה תמות היום". עוד סיפר כי בעת הגעתו לתחנת המשטרה "המשיכו שם עם האלימות אבל פחות ממה שהיה בהתחלה. השוטר הריץ אותי לקיר גבס בסוף המסדרון וצעק עליי שאסתובב לקיר. הוא איים עלי שאם לא הוא יכניס אותי לקיר. לפני כן הוא גם אמר לי לעשות כל מה שהוא אומר, גם אם הוא אומר לי להפסיק לנשום, אז שאפסיק לנשום".

עוד סיפר כי, "בסוף החקירה השאירו אותי בתא בתחנת המשטרה. באמצע הלילה אמרו לי שיכול להיות שיעבירו אותי למגרש הרוסים בירושלים. אמרתי להם שאני לא יכול לנסוע בשבת, ואחר כך הגיעו לקחת אותי והתנגדתי שוב ושוב בפני הפקידות שם, ואכן לקחו אותי בסוף במשך השבת לשם". במוצאי שבת התקיים דיון בהארכת מעצרו ולאחר שלשופט הוצג סרטון מהאלימות, הורה לשחררו.

 

אחרי המעצר האלים: השוטר מושך בפאותיו של החרדי • צפו בתיעוד

 

הצלם שתיעד את האלימות, סיפר בשיחה ל'חדשות JDN' על התרחשות האירועים, "אני ראיתי מהחלון שהייתה הפגנה למטה, אנשים צעקו אבל לא הייתה אלימות, השוטרים כבר היו אחרי ביצוע ההריסה (של בית הכנסת, ש.ב.צ.), הם היו בנסיגה החוצה מהשכונה ואז פתאום המפקד של היס"מ אומר להם לפזר את ההפגנה והם (השוטרים, ש.ב.צ.) התחילו להשתולל לכל עבר, נתנו מכות לכל מי שזז, הפילו אנשים על הרצפה, נתנו אגרופים בראש עם ברזלים".

"לאחר מכן", ממשיך עד הראייה החפץ בעילום שמו לספר, "הם נכנסו לחנייה, עמדו שם שתי אנשים ליד הרכב ואמרו להם ללכת, אחד מהם זז, השני התמהמה ואז שוטר ניגש עליו וסטר לו בפנים, התחיל למשוך אותו, הצטרפו אליו עוד שוטרים, נתנו לו מכות עד שהוא נפל, כשהוא נפל משכו אותו לכיוון המקום בו עמדו כל הניידות".

"הם משכו אותו בשכיבה בידיים ורגליים עד שהם העמידו אותו בכוח וגררו אותו חמישה שוטרים. בשלב מסיום שני שוטרים חזרו אחרונה, נשארו שלושה ואחד מהם החליט, כנראה חשב שאין מצלמות, למשוך אותו בפאות, רואים את הראש של מרדכי (קרויזר, ש.ב.צ.) נמשך לכיוון מטה מרוב המשיכה, משיכה אכזרית וחזקה מאוד, עד שהכניסו אותו לניידת".

מ', שמכיר את קרויזר באופן אישי ונכח בדיון בבית המשפט במוצאי שבת אומר כי, "השכונה הייתה בהלם במהלך השבת, כולם ריחמו עליו, הוא לא בנוי לזה, זה הכי הכי לא הבן אדם שיכול להתמודד עם המשטרה. הם העבירו באמצע שבת למגרש הרוסים בירושלים, הוא סיפר על דברים הזויים שעבר שם, הוא עכשיו מאושפז בבית החולים".