תיעוד חדש נחשף ובו רואים את החמושים שנורו אמש, לאחר שתצפיתניות של אוגדת עזה זיהו אותם בסמוך לגדר המערכת בצפון רצועת עזה. מפקד מחלקת הטנקים: "נסענו עם הטנק לעמדות ירי. זיהינו את המחבלים וביצענו ירי של פגזים לעברם"

צה"ל פרסם הערב (ראשון) תיעוד מהתקרית בגבול הרצועה, שבה לפי דיווחים פלסטיניים חוסלו שלושה מחבלים חמושים שניסו לחדור לשטח ישראל. מצה"ל נמסר כי התיעוד מוכיח שהחוליה ניסתה לחדור לשטח ישראל במטרה לבצע פיגוע. מסוק קרב של חיל האוויר וטנק ירו לעבר המחבלים, חיסלו שלושה ופצעו אחד.

תצפיתניות של אוגדת עזה הבחינו בחמישה מחבלים מתקרבים לגדר הגבול, ולפחות אחד מהם זוהה חמוש בנשק חם. החוליה הגיעה מאזור בית חאנון ולאחר שזוהתה מתקרבת לגדר, מסוקי קרב וטנקים ירו לעברה – ומנעו מחבריה לחדור, המחבלים לא הספיקו לחצות את הגדר. לא היו נפגעים בקרב כוחות צה"ל.

"קיבלתי דיווח על מספר חשודים שמתקרבים לגדר", שיחזר מפקד מחלקת הטנקים מגדוד 82, סגן ע'. "ישר הקפצתי את הצוות ונסענו עם הטנק לעמדות ירי. משם אנחנו מבינים שמדובר במחבלים חמושים". לדבריו, "זיהינו את המחבלים וביצענו ירי של פגזים לעברם. בזכות חתירה למגע, הצלחנו לסיים את האירוע הזה בצורה טובה ולשמור על ביטחון המדינה".

ברצועת עזה אישרו הבוקר את מותם של שלושה מהמחבלים שניסו לחצות אמש את גדר הגבול. בעקבות תקיפת חיל האוויר, השלושה נהרגו ומחבל נוסף נפצע ופונה לטיפול בבית החולים האינדונזי שבצפון הרצועה. בתמונות שפורסמו בכלי תקשורת ערביים, ניתן לראות שהמחבלים לבשו אפודי מגן במהלך הפעולה.

חמאס הגיב הבוקר לתקרית הלילה. דובר הארגון, פוזי ברהום, קרא למתווכים המצרים ולנציגי האו"ם להתערב באופן דחוף במצב ההסדרה עם ישראל. בריאיון לערוץ פלסטין אל-יום הדגיש ברהום כי המצב כפי שהוא לא יכול להימשך, והוסיף: "ההתנגדות מנהלת את המאבק עם ישראל בכוח ובחוכמה".