יו"ר סיעת 'יהדות התורה' הסביר את האידיאל במאבקי 'דת ומדינה': "אנחנו מאמינים בתורה, לכן אנחנו בשביל זה הולכים ומבזבזים כוח פוליטי". עוד הוסיף: "אתם החילונים באתם לארץ הזאת בגלל שאתם מאמינים, אבל רק בעמוד אחד מכל הספר" • צפו בתיעוד בלעדי

יו"ר סיעת 'יהדות התורה' ח"כ יעקב אשר התייחס בכינוס פוליטי אמש למאבקי ומדינה בשנים האחרונות, "אנחנו מאמינים בתורה, לכן אנחנו בשביל זה הולכים ומבזבזים כוח פוליטי על חוק המרכולים, חוק השבת, על נושאים של גיור, על נושאים של תחבורה ציבורית, דברים מהסוג הזה שלא קשורים אלינו, לא קשורים לילדים שלנו, אנחנו עושים את זה כי זה האמונה שלנו".

בתיעוד בלעדי שהגיע לידי 'חדשות JDN' אומר אשר כי אם לא המלחמה על ענייני הדת, עולם הישיבות היה יוצא נשכר, "תאמינו לי שאם היינו באים לנתניהו ואומרים לו שתמורת חוק המרכולים, תעלה את תקציב הישיבות בעוד 250 מיליון שקל, הוא היה מעלה את זה, 'רק תשתקו ותעזבו לי את המרכולים'. אנחנו לא עושים את זה, למה? כי זה המהות שלנו, אנחנו עושים את זה מתוך אמונה".

"אתם החילונים", המשיך אשר להסביר את הדברים שאמר קודם לכן באירוע לקהל חילוני, "באתם לפה לארץ הזאת, סביב כל השכנים פה הערבים שרוצים רק להרוג אותנו, באתם לפה ואתם יושבים פה כמו עצם בגרון לכל העולם הערבי, יכולתם ללכת למקום טוב או באוגנדה, באתם לפה, למה באתם לפה? בגלל שאתם מאמינים גם כן, אבל אתם מאמינים בעמוד אחד מכל הספר, לקחת את העמוד שנוח לכם, את הקושאן על ארץ ישראל ואנחנו פה, בשביל זה בונים צבא ורבים עם כל העולם".

"אנחנו לא נתקעים בעמוד אחד, קצת לפני יש על השבת, קצת לפני יש על התורה, יש לנו מערכת חוקים שלמה, אתם באים ויושבים פה על סמך כביכול האמונה הזאת. הולכים אנשים היום, הופך פה מצב שאנשים שהיו שר ביטחון, רמטכ"לים, רוצים לעורר את האנשים שלהם ובאים ומסיתים, מסיתים. אני אומר לכם שאני מרגיש שהבחירות האלה, אם כל אחד יכול להביא קול אחד במצ'ינג, כל אחד צריך לעשות השתדלות להביא שלוש קולות, אם נעשה את זה בכל הארץ, אנחנו נפתיע, לא רק שנפתיע, הם יבינו שההסתה הזאת לא פוגעת, אלא רק מחזקת אותנו", מסיים אשר.