Noam Revkin Fenton/Flash90

נתניהו, חוק המצלמות, הזיופים וליברמן: ח"כ משה ארבל בראיון ל-JDN • צפו

הח"כ הצעיר והנמרץ של שס בראיון ל'חדשות JDN: "ליברמן יכול להפוך את עורו בין רגע ולהיות השותף הכי נאמן של הציבור החרדי" • כסגן יו"ר ועדת הבחירות: "הייתי בטוח שחוק המצלמות לא היה עולה לקריאה שנייה ושלישית" • וגם: הגעגועים לכולל
 • מה דעתו של מרן שר התורה על רכישת קרקע לקיום מצוות שמיטה

  תוכן מקודם

 • קיום מצוות שמיטה בהידור: לא שכירות. לא שותפות. בעלות אמיתית!

  תוכן מקודם

 • הגאון רבי ברוך מרדכי אזרחי התפעל מאותם אלו שזוכים לקיים את המצווה הזו

  תוכן מקודם

 • הפוך פרווה? קל! בואו להכיר את משקה BARISTA המושלם לקפה >>>

  תוכן מקודם

משה ארבל מכהן כחבר כנסת חודשים בודדים בלבד, כאשר ברוב התקופה הייתה הכנסת בפגרה, אך בכל זאת הוא הצליח להפוך לאחד הח"כים המוערכים בש"ס, בעיקר בעקבות אירוע אחד בעפולה, שם הוביל מאבק משפטי בכובעו כעורך דין, וניצח, לפחות חלקית. "במקום שאין איש השתדל להיות איש, קפצנו למים, ברוך ה' הייתה סייעתא דשמיא גדולה", הוא אומר הערב בראיון ל'חדשות JDN'.

בכל זאת, ארבל גם הצליח לפעול בכנסת המפוזרת, "יש כלי משמעותי מאוד שנקרא שאילתות, שחבר כנסת יכול להגיש לשרי ממשלה והם מחויבים לענות, זכיתי בשבוע שעבר בפרסום בכלי תקשורת מכובד להיות שיאן השאילתות בכנסת ה-21, במסגרת השאילתות האלה פעלנו למען תושבי מבוא מודיעין שביתם נשרף, פעלנו להחזיר דמי רישום למעונות להורים שרשמו את הילדים שלהם לכמה מקומות במקביל. הייתה פעילות פרלמנטרית, לא מספקת ולא מספיקה, בהינתן העובדה שהכנסת פוזרה, למרות זאת הצוות אצלי בלשכה עבד כל הזמן".

משה, בן 35 בלבד, הוא בעל תואר שני במשפטים, כיהן כר"מ בישיבה, אבל רוצה לחזור ללמוד בכולל, "חלום של אמא שלי שמתפללת, חלום שלי", הוא אומר ומוסיף שיעור מוסר על הצורך לקבוע עתים לתורה, "גם אדם שנאלץ לצאת לעולם המעשה, חייב לקבוע עתים בתורה. יצא לי לפגוש את הרב אורי זהור וכשהוא שמע שאני מוסר שיעור בגמרא בבית הכנסת, הוא כל כך שמח ואמר, תדע לך דבר אחד, אם לא תקבע עתים לתורה, אתה תנבול, העוגן שלנו כבני תורה זה עולמה של תורה".

"ליברמן יכול להפוך את עורו בין רגע ולהיות השותף הכי נאמן של הציבור החרדי"

אחרי שהכרנו קצת את הח"כ הטרי, הגיע הזמן לדבר פוליטיקה. "לא הופתענו", אומר ח"כ ארבל על הצהרה של גנץ כי יקים 'ממשלה חילונית', "השותפים שלו לא רק אמרו את זה, השותפים הטבעיים שלו, קרי יש עתיד, עשו את הדברים האלה, הם הגיעו בכנסת ה-19 בברית האחים, אמנם בראשות נתניהו אבל בדומיננטיות משמעותית של יאיר לפיד. והם לא ישתנו גם, הם מצהירים שהם לא ישתנו, יש כאן תופעה של הכה את החרדי ותגרוף מנדטים, הוא וליברמן רבים ביניהם, אבל בסדר, ששיניהם ימשיכו לריב באופוזיציה".

אבל גנץ עצמו לא פסול אצל החרדים, "פסילה פרסונלית היא לא נכונה, לפיד הוכיח את עצמו במעשים ובעובדה שהוא לא חזר בו מאותן אמירות ואותן עקרונות שהוא חרט על דגלו, לפיד באופן עקרוני ואובססיבי רודף את הציבור החרדי. מנגד גנץ הוא נייר חלק, אם הוא יהיה מוכן לקבל את העקרונות שעליהם תוקם בעזרת ה' ממשלת הימין החזקה עם השותפים הטבעיים של נתניהו, שיעסקו בחמלה ובחיזוק עולם התורה והיהדות, הוא יכול להצטרף".

מי שזוכה למתקפה הגונה הוא האיוב החדש, יו"ר ישראל ביתנו, "באופן עקרוני אביגדור ליברמן חצה את הקווים בצורה מכוערת, יצר כאן מצב חסר אחריות של לזרוק לפח קרוב ל-4 מיליארד שקל בעלויות עקיפות למערכת הבחירות. העובדה שהצבענו בעד פיזור הכנסת נבעה מכך שאיווט ליברמן בחוסר אחריות החליט לא להצטרף לקואליציה, אני הייתי בצוות המשא ומתן ואני אומר לך שהוא קיבל כמעט הכל, כולל הכל, באופן ציני ששירת אך ורק את האינטרס שלו הוא בחר לפזר את הכנסת ולא להצטרף לממשלה, הקמת ממשלה אחרת לא עמדה על הפרק, לא היה לה רוב, אחרת היה נגרם סחבת יותר גדולה".

מנגד, ארבל כמו יתר עמיתיו החרדים מסרב לפסול ישיבה עתידית איתו, "הוא הוכיח דבר אחד, שהאינטרס המרכזי ודרך אגב הוא עשה את זה גם בעבר, שהאינטרס האישי שלו עמד בראש מעייניו והוא פועל למען אותו אינטרס, כולל עשיית דילים עם הציבור החרדי. אני מאוד מקווה שהציבור יכריע נכון שיהיה כאן גוש של 61 בלי ליברמן, יחד עם זאת אני יודע לומר בבירור שהוא יכול להפוך את עורו בין רגע ולהיות השותף הכי נאמן של הציבור החרדי אם זה יהיה האינטרס שלו".

"הייתי בטוח שחוק המצלמות לא היה עולה לקריאה שנייה ושלישית"

ארבל, המכהן גם כסגן יו"ר ועדת הבחירות מטעם ש"ס, יוצא להגנת יו"ר הועדה השופט חנן מלצר שזוכה לביקורת רבה על אופן ניהול מערכת הבחירות, "קודמיו בתפקיד כל הזמן התריעו בשער וציינו, אבל הוא בפועל עשה מעשים אופרטיביים משמעותיים ודרמטיים בתהליך הזה, גיוס 3000 פקחים, עם מצלמות שהצילומים בהם מוכרים על ידי בתי המשפט כראייה קבילה, לא כל צילום הוא ראייה קבילה לבית משפט".

על חוק המצלמות שנפל היום הוא אומר כי, "ידעתי מראש שהחוק הזה קשה, גם מבחינה משפטית, קראתי את חוות הדעת של יועמ"ש הכנסת ויועמ"ש הממשלה, החוק הזה לא יובא לקריאה שנייה ושלישית, לא היה מניעה מבחינתי שהוא יובא לקריאה ראשונה ונציף ביחד בדיונים משותפים, קואליציה ואופוזיציה, את כל הקשיים המשפטיים ואת היתרונות של עבודת הוועדה, מה שהשופט מלצר עשה, בדיוני הוועדה בכנסת והייתי סמוך ובטוח שלקריאה שנייה ושלישית הוא לא היה עולה".

על הטענות ל'מחדל הזיופים' הוא אומר כי, "מדובר על שוליים שבשוליים, של תופעות של זיופים, חשדות לזיופים, וגם בשוליים שבשוליים האלה אין להמעיט ראש ואין להקל ראש והשופט בעצמו פנה ללהב 433 ולמשטרה בבקשה שיפעלו לחקור עד תום את החשדות הללו. יחד עם זאת, גם על הדברים הללו שקרו במערכת הבחירות האחרונה, במערכת הבחירות הזאת הופקו לקחים במהירות רבה וחלק מהפקת הלקחים זה חיזוק טוהר הבחירות, אם זה במצלמות, אם זה באמצעים נוספים של מזכירים כפולים בקלפיות מוחשדות, קריטריונים מאוד ברורים שלא את כולם אפשר לפרסם לציבור בשלב הזה".

Share on email
שתפו במייל

כתבות קשורות

בעקבות ההסכם הביטחוני החדש: צרפת החזירה את שגריריה מארה"ב ואוסטרליה
מוצאי יום הקדוש בחצר הקודש תולדות אהרן
כוננות בארצות הברית: הפגנת תמיכה באלפי האנשים שפרצו לגבעת הקפיטול
תיעוד • מוצאי יום הקודש בחצר הקודש קרעטשניף סיגעט
מְחַדֵּשׁ חֳדָשִׁים • קידוש לבנה בחצה"ק נדבורנה
בניין בחדרה פונה מדייריו; מפגעים ניסו לחצות מרצועת עזה • סיכום חדשות השבת
העיתון חושף פרטים דרמטיים על חיסול ראש תכנית הגרעין האיראני
ראש הישיבה מרן הגרמ"צ ברגמן בערב ומוצאי יום הקדוש • גלריה
טוֹבִים מְאוֹרוֹת • קידוש לבנה בחצה"ק קאמארנא בני ברק
הפרשן הבכיר חושף: נתניהו נפגש עם גנץ והציע לו שוב את ראשות הממשלה
שׁוּבוּ לָכֶם לְאָהֳלֵיכֶם • הגרי"מ מורגנשטרן בהבדלה
לאחר דיון סוער: מומחי ה-FDA אישרו את מתן החיסון השלישי לבני 65 ומעלה‎‎ בלבד
הַמַּבְדִיל בֵּין קֹדֶשׁ לְחוֹל • האדמו"ר מנדבורנה ירושלים בהבדלה
מוצאי יום הכיפורים בחצה"ק ראחמיסטריווקא • גלריה
תיעוד: מוצאי יום כיפור אצל הגרב"צ מוצפי
חיפושים נרחבים: בן 30 נעדר לאחר שנכנס למים בחוף לא מוכרז בכנרת
פנינים לפרשת השבוע • הרב יוסף חיים אוהב ציון
פרשת האזינו • המגיד הירושלמי רבי אשר דרוק • צפו

3 תגובות

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו