על רקע הסקרים שלפיהם מפלגת הימין הקיצוני עוברת את אחוז החסימה, ראש הממשלה מזהיר מאובדן קולות לגוש הימין: "השתגעתם? אם אתם הולכים לזרוק קולות לפח על מפלגות שלא עוברות - אנחנו נפסיד את הבחירות"


נתניהו במתקפה על עוצמה יהודית. צילום: ערוץ 7

ראש הממשלה בנימין נתניהו תקף הערב (רביעי) בריאיון ל'ערוץ 7', את מפלגת 'עוצמה יהודית' שלפי הסקרים האחרונים עוברת את אחוז החסימה: "הם זורקים את הכל לפח, הם יכולים להביא לעליית שלטון השמאל, ושלטון השמאל זה באמת שלטון השמאל, אני הייתי אומר שממשלה שמאל ערבים מעולם לא הייתה קרובה כל כך".

על אף שנימנע מלעשות זאת כמעט לאורך כל מערכת הבחירות, בשל החשש שהתקפה על המפלגה תוריד אותה אל מתחת לאחוז החסימה, דבר שיפריע לו להקים ממשלת ימין לאחר הבחירות. "מי שמצביע לבן גביר זורק קולות לפח", פנה למצביעי הימין. "השתגעתם? אם אתם הולכים לזרוק קולות לפח על מפלגות שלא עוברות כמו עוצמה יהודית ונועם – אנחנו נפסיד את הבחירות. למה? תנו את הקול לנו. כמה פעמים נחזור על הטעות הזו?".

בעוצמה יהודית הגיבו לדבריו של ראש הממשלה נתניהו נגד עוצמה יהודית ומסרו כי, "נתניהו החליט להקים ממשלה יחד עם גנץ, וויתר על הקמת ממשלת ימין. כעת הקמת ממשלת ימין תלויה רק בדבר אחד: כניסת עוצמה יהודית לכנסת. כעת כל הסקרים מוכיחים שכניסה של עוצמה יהודית לכנסת משנה לחלוטין את מפת הגושים ויוצרת מפץ פוליטי שמאפשר הקמת ממשלת ימין. כניסה של עוצמה יהודית תחייב את נתניהו להקים ממשלת ימין ותמנע ממשלה מסוכנת בה לפיד וגנץ יהיו שרים".

כזכור, לפני כשבועיים תקף גורם בכיר בליכוד את עוצמה יהודית ומסר כי, "לאחר בדיקה מעמיקה של עשרות סקרים שביצע הליכוד בשבועיים האחרונים, ברור לנו מעל לכל ספק ש״עוצמה יהודית״ לא עוברת את אחוז החסימה. למעשה היא רחוקה מאוד מאחוז החסימה. ״עוצמה יהודית״ שורפת 2 וחצי מנדטים של מצביעי ימין. בבחירות כל כך גורליות שבהן גוש הימין בסכנה ושהליכוד נמצא בפער מתחת ללפיד וגנץ, אסור לבזבז קולות. חייבים להצביע רק לליכוד כדי למנוע ממשלת שמאל-ערבים".