צילום: פלאש 90

ליברמן לנתניהו: "תפסיק עם השטיקים – בוא נשב עם גנץ ונקים ממשלה"

יו"ר ישראל ביתנו: "נתניהו מוביל לסיבוב בחירות נוסף במטרה להשיג 61 - הוא יפיל את האשמה להכשלת ממשלת האחדות על גנץ ועליי". דיווח: ליברמן אומר בשיחות סגורות כי הוא מתכוון להמליץ על גנץ. נתניהו: "התאכזבתי שגנץ סרב להיפגש"


גנץ: "ניצחתי, אקים ממשלת אחדות – בראשותי‎". צפו

יו"ר ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, תקף את ויו"ר ראש הממשלה בנימין נתניהו ואמר כי, "נתניהו החל לעבוד במרץ על הספין החדש שלו, שיוביל את מדינת ישראל לסיבוב בחירות נוסף במטרה להשיג 61 לממשלת החלומות שלו". עוד הוסיף כי, "אני קורא פעם נוספת לראש הממשלה נתניהו להפסיק עם התרגילים הפוליטיים, השטיקים והטריקים. בוא נשב אתה, בני גנץ ואנוכי, ונקים ממשלה לאומית ליברלית רחבה למען עתידה של מדינת ישראל".

לדבריו, "לגוש שהקים נתניהו אין שום קשר לימין. מצד אחד מדובר בש"ס, מפלגה שנמנעה בהצבעה על הסכמי אוסלו, ומן הצד האחר, המשיחיים, השואפים להחזיר אותנו לתקופת ימי שאול המלך, דוד המלך ולחוקי התורה, ולהפוך את האוניברסיטאות לבתי ספר לנבואה. ונתניהו כמו נתניהו, שהחזיר את חברון לערפאת והצביע בעד ההתנתקות, הוא בטח לא ימין אלא סתם כדאיניק".

"יצירת 'גוש ההלכה' של 55-56 ח"כים של 'הליכוד' המפלגות החרדיות והמשיחיים", מכנה ליברמן את הבלוק של נתניהו, "והקריאה לבני גנץ להצטרף לממשלת אחדות עם הגוש, זה לא פחות מאחיזת עיניים ויצירת מצג שווא בשביל להכשיר את דעת הקהל לטובת סיבוב בחירות שלישי. נתניהו, שלא מוכן לקבל את הכרעת הבוחר ולהודות בכישלון שלו, נאחז בקרנות המזבח ומנסה לייצר תודעה, שכביכול 'הליכוד' ניצחה בבחירות, קראה לממשלת אחדות וגנץ וליברמן הם שהכשילו את המהלך".

לטענתו, "נתניהו עובד במקביל בשני ערוצים. מצד אחד, הוא מנסה להרדים את המערכת כאשר הוא קורא לאחדות ומנגד ממשיך בנסיונות שלו לשכנע ח"כים ממפלגות אחרות להצטרף אליו ול'גוש ההלכה' שהקים אתמול, על מנת להשיג רוב של 61 מנדטים. במידה ויכשל בהשגת הרוב הוא יפיל את האשמה להכשלת ממשלת האחדות על גנץ ועליי ויוביל את מדינת ישראל למערכת בחירות נוספת".

ב'חדשות 12' דווח כי יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן אומר בשיחות סגורות כי הוא מתכוון להמליץ לנשיא על גנץ‎ ולא על נתניהו. את הדברים אמר היום ליברמן, דקות לאחר שגנץ אמר שממשלת אחדות יכולה להיות רק בראשותו ולקראת ישיבת סיעת ישראל ביתנו, שתתכנס ביום ראשון הקרוב כדי לדון במהלכים של המפלגה, שגם כעת מהווה את לשון המאזניים להרכבת הממשלה הבאה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב להצהרת גנץ ואמר כי, "הופתעתי והתאכזבתי מכך שנכון לעכשיו בני גנץ עדיין מסרב להיענות לקריאתי להיפגש. הנשיא קרא לאחדות, ובלי פגישה בין שני ראשי המפלגות הגדולות אי אפשר להקים ממשלת אחדות. מדינת ישראל זקוקה לממשלת אחדות רחבה ככל האפשר – לא לבחירות חוזרות ובוודאי שלא לממשלה שנשענת על מפלגות אנטי-ציוניות. גנץ, הצעתי לפגישה בינינו בעינה עומדת. זה מה שהציבור מצפה מאיתנו".

מנתונים כמעט סופים של תוצאות הבחירות עולה כי, כחול לבן קיבלה 33 מנדטים, הליכוד 31, הרשימה המשותפת 13, ש"ס 9, ישראל ביתנו 8, יהדות התורה 8, ימינה 7, העבודה-גשר 6, והמחנה הדמוקרטי 5. עוצמה יהודית זורקת לפח כ-70 אלף קולות. לגוש השמאל-ערבים יש 57 מנדטים, לגוש הימין-חרדים יש 55 מנדטים, ליברמן עם 8 מנדטים.

הבוקר, בתום פגישה עם ראשי מפלגות הימין, אמר נתניהו: "בני, בוא ניפגש היום, בכל שעה, בכל עת, כדי להניע את המהלך הזה שהוא צו השעה. אין ברירה אלא להקים ממשלת אחדות רחבה, רחבה ככל האפשר, שמורכבת מכל אותם גורמים שמדינת ישראל יקרה להם. העם מצפה מאיתנו, משנינו, שנגלה אחריות ושנפעל לשיתוף פעולה". השניים לחצו ידיים בטקס האזכרה לשמעון פרס בהר הרצל.

עוד אמר נתניהו כי "במהלך הבחירות קראתי להקמת ממשלת ימין. אבל לצערי תוצאות הבחירות מראות שהדבר לא אפשרי. העם לא הכריע בין שני הגושים. אסור לנו ואין שום סיבה להגיע לבחירות שלישיות – אני נגד זה. צו השעה – ממשלת אחדות רחבה, עוד היום". יונתן אוריך, דובר הליכוד ויועצו של רה"מ, אמר בתגובה: "לשכת רה"מ פנתה ללשכת בני גנץ לתיאום פגישה בארבע עיניים עוד היום".

יו"ר ימינה, השרה לשעבר,  איילת שקד, יצאה אחר הצהריים בהצהרה, אחרי הישיבה עם רוה"מ, בעד ממשלת אחדות: "אני קוראת למפלגות הציוניות לשים בצד את החרמות האישיות והאידיאולוגיות ולפתוח במו"מ עם נתניהו והצוות שהקמנו היום,  על בסיס עקרונות של מדינה יהודית ודמוקרטית. אני קוראת לבני גנץ: שים את החרמות בצד ובו דבר עם נתניהו".

5 תגובות

תרגיל של ליברמן לשתף את השמאל בשלטון ?
זה ליברמן מחוק הלאום ?
להכניס כמה שמאלנים לממשלה ?
תרגיל ? סחטנות ? על איזה תפקיד הוא חולם בממשלת אחדות כשהוא רק גלגל חמישי ?
ממשלת אחדות אפשר גם בלעדיו !
מה צריך שם פוחלץ של אריה עם רטוריקה איומים ואפס עשייה ?

בין כה והה ממזלת אחדות לא תחזיק הרבה זמן כי זה גושים שלא מסוגלים להיות ביחד כמו שהיה בממשלת אחדות שהיתה השתפרה אין מנוס מסיבוב בחירות שלישי

חחחח אדון ליברמן אתה מתחיל להזיע… לא נורא…..
לך תמליץ על גנץ ותשב יחד עם המפלגות הערביות בקואליציה.
בבחירות הבאות תרוץ יחד עם רון קובי, אולי תעשו אלף קול.
בהצלחה !!!

שמעתם! ! ??
חברים ו"חברות"

הכותרת צריכה להיות:גפני לגנץ:תפסיק עם השטיקים – בא נשב עם נתניהו ונקים ממשלה

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *