לוין ל-JDN: "לא נקבל פסילת חרדים, לא נשב בממשלה שהם מודרים ממנה" • צפו

השר יריב לוין בראיון ל'חדשות JDN: "לא נקבל מצב שפוסלים את ראש הממשלה או מי מהשותפים שלנו, אין שום מצב שאנחנו נסכים להיות חלק ממשלה שהם מודרים ממנה" • קרא לגנץ: "מי שבאמת פניו לאחדות, צריך לשים את הפסילות האלה בצד"

 • החיסון האמיתי לנזקי הקורונה הרוחניים: הישיבה שתציל את הילד שלך - כפר סיטרין

  תוכן מקודם

 • גרמניה: הסכים לנתח יהודייה וחזר בו

  תוכן מקודם

 • "אני מתחנן, עזרו לי להחזיר לילדים אמא בריאה" אברך צעיר מתחנן על חיי אשתו.

  תוכן מקודם

 • למה להעיב על רגעי האושר?

  תוכן מקודם

השר יריב לוין, הממונה מטעם ראש הממשלה על המו"מ בבלוק הימין, מצהיר בראיון ל'חדשות JDN' כי לא ילכו לממשלה ללא המפלגות החרדיות: "אנחנו לא נקבל מצב שבו פוסלים, לא את ראש הממשלה וגם לא מי מהשותפים שלנו, כולל את המפלגות החרדיות, אין שום מצב שאנחנו נסכים להיות חלק ממשלה שהם מודרים ממנה".

ביציאה מבית הנשיא תקף לוין את כחול לבן, לאחר שקיבלה את המלצת הרשימה המשותפת, "קודם כל שיבואו להיפגש, אנחנו סבורים שהמצב הזה בו בני גנץ מסרב להיפגש עם ראש ממשלת ישראל אבל מוכן לנסות ולהקים ממשלה בתמיכה של איימן עודה ואחמד טיבי, זה מצב בלתי נסבל, בלתי מתקבל על הדעת".

"מה שראינו היום, את הקואליציה הזאת שמתרקמת, כפי שהזהרנו בבחירות, שתומכי טרור, אלו שמקבלים הוראות מאבו מאזן ואלו שמחרפים ומגדפים את חיילי צה"ל, הם אלה שהממשלה העתידית של בני גנץ אמורה להישען אליהם, היא דבר בלתי נסבל. הם יקבעו את מדיניות הביטחון? הם יקבעו את תקציב המדינה? ולכן אני קורא לבני גנץ להתעשת ולעשות קודם כל את הדבר הכי בסיסי ולפני שדנים בתנאים ובדרישות, פשוט לבוא ולדבר עם ראש הממשלה, אחרת וודאי שלא יוכלו להתקדם לשום מקום".

לוין קרא לגנץ להיפגש עם ראש הממשלה, "אנחנו נבוא עם הדרישות שלנו, בני גנץ יבוא עם הדרישות שלו, ללא תנאים מוקדמים ונקיים את הדיון אז. כדי שיהיה בכלל אפשר לנהל משא ומתן, צריך קודם כל להיפגש, להסיר הצידה את כל הפסילות, צריך להבין שאנחנו לא נקבל מצב שבו פוסלים לא את ראש הממשלה וגם לא מי מהשותפים שלנו, כולל את המפלגות החרדיות, אין שום מצב שאנחנו נסכים להיות חלק ממשלה שהם מודרים ממנה, אני חושב שכך זה צריך להיות. מי שבאמת פניו לאחדות, צריך לשים את הפסילות האלה בצד ולבוא ולדבר, ואז נראה אם נצליח להגיע לעמק השווה או לא, לטעמי זה חובתנו וזה האחריות שלנו כלפי אזרחי המדינה"

לשם מה ראש הממשלה נפגש כל כך הרבה עם השותפות?

"האמן לי שהמצב מורכב ומסובך, ויש לדון עוד הרבה מאוד, אני משוכנע שנראה עוד הרבה פגישות בימים הקרובים, עד שנגיע, אם נגיע להרכבת הממשלה. אנחנו סיכמנו ללכת ביחד וללכת ביחד פירושו שמתייעצים ומקבלים החלטות ביחד ופועלים בשיתוף פעולה, אני חושב שאחדות השורות הזאת היא מאוד מאוד חשובה והיא מבטאת נאמנה את רצון הציבור שבחר בכלל מפלגות הימין, ואני משוכנע שהיא תבוא גם לידי ביטוי בהמלצות שהמפלגות השונות ייתנו לנשיא".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן