צילום: פלאש 90

נתניהו מבקש מהיועמ"ש: לפתוח את השימוע לשידור חי

שבוע לפני שעורכי דינו של ראש הממשלה יתייצבו אצל היועץ המשפטי לממשלה לדיון במסגרת תיקיו הפליליים, מבקש נתניהו ממנדלבליט להשמיע לציבור את הצד שלו ללא צנזור: "זה הדבר הדרוש, כך נבטיח צדק ואמת. כמו שעשה הנשיא ריבלין"

ראש הממשלה נתניהו ביקש היום (חמישי) מהיועץ המשפטי לממשלה לפתוח את השימוע שלו, שייערך בשבוע הבא, בשידור חי. לדבריו, השידור יבטיח הליך הוגן, "ללא מתווכים, ללא צנזורים וללא מעוותים".

"בשבוע הבא יפתח השימוע בענייני", אמר נתניהו. "אחרי שלוש שנים של מבול של הדלפות מגמתיות, חלקיות, הגיע הזמן שהציבור ישמע את הכל. גם את הצד שלי, בצורה שלמה ומלאה – ללא מתווכים, ללא צנזורים וללא מעוותים. לכן אני מבקש מהיועמ"ש לפתוח את השימוע לשידור חי".

נתניהו הוסיף כי לראייתו "זה הדבר הדרוש וזה מה שעשה השופט מלצר ביחס לדיוני ועדת הבחירות, זה מה שעשה הנשיא ריבלין ביחס לדיונים עם המפלגות, אלה הדברים שנותנים ביטחון לציבור".

"אתה יודע שהשקיפות נותנת את האמת", סיכם נתניהו. "הרי בלאו הכי יהיו הדלפות, אנחנו רואים כבר 300 הדלפות בלי שום טיפול ובלי שום חקירה. לכן הפרקטיקה הזאת תימשך. ובכן למה שהציבור יהיה ניזון מדברים חלקיים? אדרבא, הכל שיצא, לא רק שאין לי מה להסתיר – אני רוצה שהכל יישמע. זאת בקשתי, שידור חי של השימוע, כך נבטיח צדק ואמת".

השימוע במשרדו של היועץ המשפטי לממשלה יעסוק בשלושת התיקים שבהם נחשד ראש הממשלה בעבירות של שוחד, מרמה והפרת אמונים: 1000 (פרשת המתנות), 2000 (שיחות נתניהו-מוזס) ו-4000 (פרשת בזק-וואלה).

מקורות במערכת המשפטית אמרו בימים האחרונים כי טרם נפלה החלטה של היועץ המשפטי מנדלבליט וצוותו אם להגיש כתב אישום נגד נתניהו. הנושא עלה לדיון בעקבות הדיווחים על אפשרות של הסדר טיעון בתיקים שבהם מעורב ראש הממשלה.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *