צילום: יצחק הררי, דוברות הכנסת

נתניהו על האלימות במגזר הערבי: יוקצו כוחות נוספים ותוגבר האכיפה

ראש הממשלה התייחס לראשונה למחאת במגזר הערבי והודיע כי סיכם עם השר לביטחון פנים ומ"מ המפכ"ל על הקצאת כוחות נוספים לטובת המאבק באלימות בחברה הערבית. עודה: "דרושה החלטת ממשלה לתוכנית שתתחיל ליישם לאלתר"

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח עם השר לביטחון הפנים גלעד ארדן ומ"מ מפכ"ל המשטרה מוטי כהן וסוכם על הקצאת כוחות נוספים והגברת האכיפה כדי להמשיך להיאבק בתופעת האלימות, כך נמסר הערב (ראשון) מלשכת ראש הממשלה. "ראש הממשלה בנימין נתניהו מוקיע את מעשי הרצח והאלימות בחברה הערבית", נאמר בהודעה.

עוד נמסר כי ראש הממשלה קורא להנהגת הציבור הערבי לנהוג באחריות ולשתף פעולה עם הרשויות במטרה להביא לשינוי מהותי במצב. כמו כן, רה"מ קורא לציבור להימנע מהפעלת כל סוג של אלימות במסגרת המחאה. "על כולנו לפעול באחריות ובשיתוף פעולה כדי להילחם באלימות", אמר נתניהו

יו"ר הרשימה המשותפת ח"כ איימן עודה אמר בתגובה להצהרת נתניהו כי "המבחן של ההצהרות החלטת ממשלה לתוכנית מערכתית למאבק באלימות, ושתתחיל ליישם אותה לאלתר. לא ייתכן שעשרים אחוז מהאוכלוסיה חייבים לשבור את הכלים ולחסום כבישים כדי שהממשלה תתחיל לטפל בבעייה שגובה את חייהם של חפים מפשע כבר שנים ארוכות. אני קורא למשטרה לנהוג במפגינים כאזרחים ולא אויבים. נעשה כל מה שנדרש כדי לחיות בחברה ללא נשק".

 

בשל האלימות: הרשימה המשותפת תחרים את השבעת הכנסת

 

בכיר הרשימה המשותפת ח"כ אחמד טיבי תקף את ראש הממשלה ואמר, "בוקר טוב אליהו. אחרי ימים של שתיקה מול מעשי רצח והפגנות בכל הארץ נזכר נתניהו להוציא הודעה כדי לצאת ידי חובה. נפגשנו איתו ראשי המשותפת בשנת 2015 והוא הבטיח הרים וגבעות וכמובן שכח לקיים. נתניהו כראש ממשלה אחראי על שפיכות הדמים והשתוללות הנשק והכנופיות אבל אפשר לומר כי המחאה של הציבור מתחילה לגעת גם במי שחשבו שאני חצר אחורית ודמנו סמוק פחות".

בעקבות ראיון שהעניק אמש יו"ר הרשימה המשותפת בה תקף את הממשלה, מסר השר לביטחון הפנים גלעד ארדן כי, "‏איימן עודה כהרגלו משקר ומסית נגד המשטרה, כדי שלא ישאלו אותו מדוע הוא מחבל בכניסת המשטרה למגזר וליישובים הערבים. שיקר גם לגבי מקור כלי הנשק במגזר. כלי נשק רבים מגיעים מפלשתינים ביו״ש (תמ״ק קרלו ועוד כלי נשק שאין בצבא). התחמק מלקרוא לציבור הערבי לדווח למשטרה על נשק לא חוקי".

עוד תקף ארדן את עודה, "חבל שלא ‏נשאל אם תומך בהקמת תחנות משטרה ביישובים הערבים ובהצטרפות צעירים ערבים למשטרה. מקרי רצח רבים במגזר לא קשורים לארגוני פשיעה, אלא לרמת אלימות גבוהה שגורמת לשימוש בנשק גם בסכסוך כספי או במקרים אחרים לצערי. עודה, שלא מגנה את חיזבאללה ועוד רוצחים, לא באמת פועל נגד האלימות. הכל הצגה".

2 תגובות

שיריבו בניהם מציון, שיעזבו אותנו

בוקר טוב רק ליהודים אוהבי הבורא תורה וחכמיו וארץ הקודש השלימה . ראו איזה פלא . הערבים בחרו ברשימה המשותפת שהיא רשימה של אומללים אלימים פיזית ומילולית דוגמת האיש המסוכן תומך הטרור אחמד עודה וחבריו דוגמת טיבי האיש האלים והמסוכן לישראל . אם הם בחרו מנהיגים אלימים ומסוכנים ודאי שהרחוב הערבי יהיה אחים ומסוכן ללא רחמים . הכל באשמת מנהיגהם תומכי האלימות והטרור . ולכן שלא תתפלאן . זה מה שבני המיעוטים רוצים . ועל זה הם חיים . כי על ישמעאל נאמר ויהי רובה קשת . ועוד ידו בכל ויד כל בו .. וזה מהתורה ולא המצאה . ותורתינו תורת אמת . וזו האלימות הכל המדינות המוסלמיות בהנהגתם של ראשיהם המטורללים .

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *