"מפני שיבה תקום": שר התורה התאמץ לקום בפני הגר"ח פיינשטיין • צפו

מאורע היסטורי: מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי באורח נדיר התאמץ לקום בפני ראש הישיבה הגר"ח פיינשטיין, כשהוא קם גם הוא לכבוד מרן נענה באמירה אני צריך לקום אבל אתה למה תקום

 • 'דקות לפני השקיעה' כך נודע לליבי (25) שבעלה נהרג במירון

  תוכן מקודם

 • דואגים עכשיו למשפחות אסון מירון תשפ"א >>>

  תוכן מקודם

 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

 • כנס העמותות של מוטי ויטמן: עכשיו גם העמותה שלך יכולה להצליח בענק

  תוכן מקודם

מאורע שלפי עדות בני הבית מדובר באירוע נדיר ביותר התרחש השבוע בביתו של מרן שר התורה הגר"ח קנייבסקי, כאשר שר התורה מתאמץ להתרומם בפני הגאון רבי חיים פיינשטיין ראש ישיבת עטרת שלמה באומרו כי הוא צריך לקום בפניו, וכאשר ראש הישיבה הגר"ח פיינשטיין קם בפני מרן שר התורה, אומר לו מרן שר התורה בענווה אתה אינך צריך לקום מפני.

האירוע מתרחש במהלך כינוס מיוחד להקמת קרן עבור משפחה של יתומים המתקיים במעונו של מרן שר התורה, בו משתתף גם ראש הישיבה הגר"ח פיינשטיין היושב בראש השולחן לצידו של מרן שר התורה, כאשר שר התורה מסב את פניו לעברו של ראש הישיבה מושיט לו את ידו לאות כבוד וחיבה ואומר לו 'מפני שיבה תקום' ובמאמץ מיוחד מתרומם מכסאו להדר את פני ראש הישיבה, הגר"ח פיינשטיין שמגיב באי נוחות לאות הכבוד הניתן לו מתרומם גם הוא לכבודו של שר התורה, ואז אומר לו מרן שר התורה 'אני צריך לקום, אבל אתה למה אתה תקום'.

משתתפי האסיפה עסקני קרן הצדקה עמדו נדהמים למראה המתרחש, ובני הבית מדגישים כי מאורע כזה של הבעת כבוד וגדולה מאת מרן שר התורה שכזה לא התרחש שנים רבות.

נכדו של מרן שר התורה הגאון רבי גדליה הוניגסברג סיפר את הדברים בפני תלמידיו בישיבת תפארת ציון בבני ברק, וציין אף הוא כי בעשרות שנותיו בו הוא משמש את מרן שר התורה אינו זוכר מקרה דומה לזה.

יצויין כי הגר"ח פיינשטיין פוקד את ביתו של מרן שר התורה באופן קבוע, ובביקוריו הוא שוטח את ספיקותיו ושאלותיו בכל חלקי הש"ס מזרעים ומועד ועד לסדר קדשים וטהרות, וריתחא דאורייתא מתפתחת בחלל החדר.

3 תגובות

צדיקים

פפפפפפשששששששש
צדיקים ממש!!!!!

רואים בסרטון שזה היה הפוך. קודם רב פיינשטיין קם ורק אז הגר"ח קם. מרגש!

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן