ראש הממשלה ליו"ר ישראל ביתנו: "אני רוצה לשאול אותו שאלה פשוטה ולקבל תשובה ברורה. אתה באמת מוכן לסכן את ביטחון ישראל ולהקים ממשלה שנשענת על אחמד טיבי ואיימן עודה? מספיק עם המשחקים, תן לי תשובה ברורה - כן, או לא?"

ראש הממשלה ויו"ר הליכוד בנימין נתניהו פרסם סרטון עם פנייה ישירה לליו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן: "אני בהחלט מאמין שאין שום סיבה ללכת לבחירות. אפשר להקים ממשלת אחדות לאומית. אבל לפני הפגישה שלי עם אביגדור ליברמן, אני רוצה לשאול אותו שאלה פשוטה ולקבל תשובה ברורה".

"איווט, האם אתה וסיעתך תצביעו נגד הקמת ממשלה שנשענת על תמיכתכם או הימנעותם של חברי הכנסת מהרשימה הערבית המשותפת, שאתה הגדרת אותם כ״גיס חמישי״. אני רוצה לדעת את האמת. אתה באמת מוכן לסכן את ביטחון ישראל ולהקים ממשלה שנשענת על אחמד טיבי ואיימן עודה? מספיק עם המשחקים המסוכנים האלה. תן לי תשובה ברורה – כן, או לא?", אמר נתניהו.

יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן אמר הבוקר בתום פגישה עם יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ כי, "החלפנו דעות, מה שחסר לי זאת הודעה ברורה, חדה, של כל ראשי כחול לבן, שהם מקבלים את מתווה הנשיא. מנתניהו שמענו לאו חזק, שמענו שהוא לא מקבל את כל ההצעה כפי שהצעתי. פה לא שמעתי לא, אבל גם לא שמעתי כן בצורה חיובית, בצורה פוזיטיבית, זה מאוד חסר. אני אמשיך לעשות כל מאמץ למנוע מערכת בחירות שלישית ולהקים ממשלה לאומית רחבה".

ליברמן הוסיף בהצהרה משותפת עם גנץ בכפר המכבייה כי, "אני חושב ששני המרכיבים הקריטיים לממשלה כזאת זה כחול לבן והליכוד, אמרתי שאם שני יצליחו להגיע לעמק השווה ולהקים ממשלה, אם ירצו בלעדינו אנחנו יכולים להביא 8 מנדטים בונוס, ללא תמורה, אבל קודם כל שתוקם ממשלה מהסוג הזה. האתגרים הביטחוניים והכלכליים להערכתי על כך ברורים שכל בר דעת מבין שאין דבר גרוע יותר מלדרדר את כל המדינה למערכת בחירות".

אתמול אמר בראיון ל'חדשות 12' על הסיכוי להיכנס לממשלה עם הרשימת המשותפת אמר ליברמן כי מבחינתו מדובר בגיס חמישי – "באנשים שמנסים להרוס את המדינה מבפנים ופועלים נגד האינטרסים שלה". ליברמן אמר כי מבחינתו הם לא אופציה, אך יש עוד אפשרויות אחרות לממשלת מיעוט. לדבריו, "תמיד יש פתרונות והדבר הכי גרוע שיכול לקרות אלו הם בחירות. בסופו של דבר הוויכוח סובב סביב השאלה – מי הראשון ברוטציה".

בליכוד הגיבו לדבריו של ליברמן: "ליברמן וגנץ מסרבים לומר בבירור שהם לא יקימו ממשלת מיעוט בתמיכתכם של אחמד טיבי, איימן עודה וחבריהם תומכי הטרור, ושקיומה יהיה תלוי בהם. ממשלה כזאת היא סכנה למדינת ישראל וסטירת לחי לחיילי צה״ל שאותם איימן עודה ואחמד טיבי רוצים להעמיד לדין כ״פושעי מלחמה״. אסור שממשלת מיעוט מסוכנת כזאת תכהן אפילו יום אחד!".